Եգիպտոսի պաշտպանության նախարար Աբդել Ֆաթթահ ալ Սիսին հնարավոր է, առաջադրվի նախագահի պաշտոնում գալիք տարվա հուլիսին կայանալիք ընտրությունների ժամանակ, հայտնում է «Ռոյթերս» գործակալությունը քուվեյթյան թերթի վրա հղումով: «Տեսնենք, ինչպես կստացվի»,-ասել է նա:
Եգիպտոսի ԱԳՆ ղեկավար Նաբիլ Ֆահմին հայտարարել է, որ խորհրդարանական ընտրություններն երկրում կանցնեն գալիք տարվա փետրվար-մարտին, իսկ նախագահականներն՝ ամառվա սկզբում: Նա չի անդրադարձել հանրաքվեի հարցին նոր սահմանադրության վերաբերյալ, որը նախատեսվում էր անցկացնել մինչև 2013 թվականի ավարտը:
2013 թ. հուլիսին իշխանության եկած Եգիպտոսի նոր ղեկավարությունը խոստացել էր կես տարվա ընթացքում անցկացնել նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններ, սակայն դրան խանգարեց իրավիճակի կտրուկ սրումը երկրում:

21 Ноябрь 2013 - 09:06 AMT
Министр обороны Египта Абдель Фаттах Аль-Сисси будет баллотироваться на пост президента страны в июле следующего года, с ссылкой на кувейтскую газету пишет Reuters. «Посмотрим как получится», заметил он. Министр обороны является популярным политиком после свержения Мохаммеда Мурси.
Глава МИД Египта Набиль Фахми заявил, что парламентские выборы в стране пройдут в феврале-марте следующего года, а президентские состоятся в начале лета.Он не стал ничего говорить о референдуме по новой конституции страны, который планировалось провести до конца 2013 года.
Новое руководство Египта, пришедшее к власти в июле 2013 года, обещало провести президентские и парламентские выборы «в течение полугода», однако этому помешало резкое обострение ситуации в стране.