12 Ապրիլ 2006 - 13:50 AMT
Ապրիլի 13-ի երեկոյան թուրքական Canal Turk մասնավոր հեռուստաալիքը կցուցադրի Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված Ատոմ Էգոյանի «Արարատ» ֆիլմը: Հեռուստաընկերության ներկայացուցիչը նշեց, որ ֆիլմը կցուցադրվի առանց կրճատումների: Նրա խոսքերով, Ֆիլմի ցուցադրության վերաբերյալ որոշումը ընդունվել է, երբ հեռուստադիտողների 72 տոկոսը այն դիտելու ցանկություն են հայտնել:
Ըստ France Press-ի, Թուրքիայի կառավարությունը չի արգելել ֆիլմի ցուցադրությունը: Միեւնույն ժամանակ գործակալությունը հիշեցրեց, որ 2004 թվականին թուրքական ընկերություններից մեկը որոշել է ցուցադրել «Արարատ» կինոնկարը երկրի կինոթատրոններում, սակայն հետագայում հրաժարվել է այդ մտքից` վախենալով բողոքների հնարավոր ալիքից, հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:

12 Апрель 2006 - 13:50 AMT
Вечером 13 апреля частный турецкий телеканал Canal Turk покажет фильм Атома Эгояна «Арарат», посвященный Геноциду армян. Представитель телекомпании отметил, что картина будет показана без купюр. По его словам, решение о демонстрации фильма было принято после того, как 72% телезрителей выразили желание его посмотреть.
Согласно France Press, правительство Турции не запретило показ картины. Вместе с тем агентство напомнило, что в 2004 году одна из турецких компаний решила организовать демонстрацию фильма «Арарат» в кинотеатрах страны, однако в дальнейшем отказалась от этого намерения, опасаясь возможной волны протестов, сообщает радиостанция «Свобода».