30 Նոյեմբեր 2013 - 07:00 AMT
Նոյեմբերի 18-24-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 50.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 48.1 մլն ԱՄՆ դոլար:
Նոյեմբերի 25-29-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 115,211,241 ԱՄՆ դոլար 403.51 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 107,134,974 ԱՄՆ դոլար 404.71 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 21,700,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 404.08 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 5,917,833 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 404.28 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

30 Ноябрь 2013 - 06:42 AMT
С 18 по 24 ноября объем предоставленных коммерческими банками Армении драмовых кредитов увеличился на 13,9 млрд драмов по сравнению с показателем прошлой недели и составил 50,8 млрд драмов. При этом, как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, долларовых кредитов на этой неделе по сравнению с прошлой было выдано на 7 млн долларов США меньше – 48,1 млн долларов США.
Одновременно с 25 по 29 ноября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 115,211,241 долларов США по 403.51 драма/1 доллар США и продано 107,134,974 долларов США по 404.71 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 21,700,000 долларов США по 404.08 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 5,917,833 долларов США по 404.28 драма/1 доллар США.