Ադրբեջանի, Վրաստանի ու Թուրքիայի ԱԳ նախարարները կհանդիպեն Բաքվում: Ըստ նախնական տվյալների, եռակողմ հանդիպումը տեղի կունենա հունվարին, հայտնում է «Թրենդ» գործակալությունը: Սա կլինի նախարարների երրորդ հանդիպումը: Նախորդը տեղի է ունեցել ընթացիկ տարվա մարտին Բաթումում:
Առաջին անգամ Ադրբեջանի, Վրաստանի ու Թուրքիայի ԱԳ նախարարները հանդիպեցին 2012 թ. հունիսի 8-ին թուրքական Տրաբզոնում: Այն ժամանակ ստորագրվեց Տրաբզոնի հռչակագիրը, որտեղ նախանշվեցին այդ երկրների փոխգործակցության կարևորագույն ոլորտները՝ էկոնոմիկա, էներգետիկա, ենթակառուցվածքներ, տրանսպորտ, մշակույթ և հումանիտար ոլորտ:
Բաթումում երեք երկրների նախարարները ընդունեցին 2013-2015 թթ. միջգերատեսչական համագործակցության գործողությունների պլանը: Այն մաշկել էին համապատասխան գերատեսչությունները, ծրագիրը ենթադրում է կոնկրետ ծրագրերի ու նախաձեռնությունների իրագործում:

Встреча глав МИД Азербайджана, Грузии и Турции состоится в следующем году в Баку.Предварительно трехсторонняя встреча намечена на январь, передает Trend.
Это будет третья встреча глав МИД Азербайджана, Грузии и Турции.Предыдущая встреча состоялась в марте этого года в Батуми.
Впервые главы МИД трех стран встретились 8 июня 2012 года в турецком городе Трабзон. Тогда была подписана "Трабзонская декларация", в которой были отражены важнейшие направления взаимосотрудничества Азербайджана, Грузии и Турции в таких сферах, как экономика, энергетика, инфраструктура, транспорт, культура и гуманитарная область.
В Батуми министры трех стран приняли план действий межведомственного сотрудничества на 2013-2015 годы. План был разработан соответствующими ведомствами и предусматривает осуществление конкретных проектов и инициатив.