Visa միջազգային վճարային համակարգը «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ հետ համատեղ անցկացնում են հատուկ ակցիա, որի հաղթողները կմեկնեն Բրազիլիա` 2014 Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությանը: Դրա համար անհրաժեշտ է մասնակցել հունվարի 2-ից մինչև փետրվարի 2-ը Դուբայում (ՄԱԷ) կայանալիք «Գնումների փառատոնին» և վճարել ցանկացած գնում Առէկսիմբանկի Visa քարտով: 2014 թվականի մարտին տեղի կունենա գլխավոր մրցանակի` 2014 Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության երկու անձի համար նախատեսված երեք ուղեգրերից մեկի խաղարկությունը, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնում ենք, որ Առէկսիմբանկ-ը Միացյալ Արաբական Էմիրություններ (ՄԱԷ) մեկնողներին հնարավորություն է ընձեռում ձեռք բերել HABIB BANK LTD-ի կողմից «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ անունով թողարկված ՄԱԷ դիրհամով (AED) բանկային չեկեր: Չեկատերը չեկի գումարը կարող է կանխիկացնել HABIB BANK LTD-ի բոլոր մասնաճյուղերում, առանց որևէ լրացուցիչ միջնորդավճարի վճարման` ներկայացնելով միայն չեկը և անձը հաստատող փաստաթուղթը:

Международная платежная система Visa и «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» проводят акцию, победители которой поедут на Чемпионат мира по футболу 2014 в Бразилии. Для этого необходимо принять участие в «Фестивале покупок», который пройдет со 2 января по 2 февраля в Дубае (ОАЭ) и оплатить покупку картой Visa Арэксимбанка на любую сумму. Розыгрыш главного приза акции – одной из трех поездок на двоих на Чемпионат мира по футболу 2014 – состоится в марте 2014 года.
Напомним, что в Арэксимбанке все отъезжающие в Объединенные Арабские Эмираты, также могут приобрести банковские чеки в дирхамах ОАЭ (AED), выпущенные банком HABIB BANK LTD на имя ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка». Чекодержатель может обналичить сумму во всех филиалах HABIB BANK LTD, причем без уплаты дополнительной комиссии, предъявив только чек и удостоверяющий личность документ.