Դեկտեմբերի 2-8-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 40.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 34.9 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
Դեկտեմբերի 9-13-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 96,714,785 ԱՄՆ դոլար 404.87 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 105,158,467 ԱՄՆ դոլար 406.05 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 15,880,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 404.71 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 5,719,157 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.01 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

14 Декабрь 2013 - 07:15 AMT
Со 2 по 8 декабря объем предоставленных коммерческими банками Армении драмовых кредитов составил 40,4 млрд драмов. При этом, как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, долларовых кредитов на этой неделе было выдано на сумму в 34,9 млн долларов США.
Одновременно с 9 по 13 декабря на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 96,714,785 долларов США по 404.87 драма/1 доллар США и продано 105,158,467 долларов США по 406.05 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 15,880,000 долларов США по 404.71 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 5,719,157 долларов США по 405.01 драма/1 доллар США.