8 January 2003 - 18:41 AMT
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԸՆԴԴԻՄԱԴԻՐ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԿՈՉ ԵՆ ԱՐԵԼ ՉԴԱՐՁՆԵԼ ՏԻԳՐԱՆ ՆԱՂԴԱԼՅԱՆԻ ՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՇԱՀԱՐԿՈՒՄՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱ
Հայաստանի 16 ընդդիմադիր կուսակցությունները դատապարտել են 2002 թվականի դեկտեմբերի 28-ին Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության եւ ռադիոյի խորհրդի ղեկավար Տիգրան Նաղդալյանի սպանությունը: Այդ առնչությամբ այսօր հանդես գալով հայտարարությամբ` նրանք կոչ են արել երկրի իշխանություններին եւ նրանց հարող ուժերին չդարձնել այս ողբերգությունը քաղաքական շահարկումների առարկա: «Մեզ խիստ մտահոգում է, որ միտումնավոր կերպով ուղղորդվում է գործի հետաքննությունը` բացառվում են ոճրագործության այլ վարկածներ, այդ թվում ժողովրդի մեջ առավել շրջանառվող 1999 թվականի հոկտեմբերին Հայաստանի խորհրդարանում կատարված սպանությունների հետ կապված վարկածը»,- մասնավորապես ասվում է փաստաթղթում: Ընդդիմադիր կուսակցությունները կարծում են, որ ստեղծված մթնոլորտը անթույլատրելի է ու վտանգավոր հատկապես Հայաստանում նախագահական ընտրությունների նախաշեմին:

8 January 2003 - 18:41 AMT
ОППОЗИЦИОННЫЕ ПАРТИИ АРМЕНИИ ПРИЗВАЛИ НЕ ПРЕВРАЩАТЬ УБИЙСТВО ТИГРАНА НАГДАЛЯНА В ПРЕДМЕТ ПОЛИТИЧЕСКИХ СПЕКУЛЯЦИЙ
16 оппозиционных партий Армении осудили совершенное 28 декабря 2002 года убийство председателя Совета общественного телевидения и радио Армении Тиграна Нагдаляна. Выступив сегодня по этому поводу с заявлением, они призвали власти страны и примыкающие к ним силы не превращать данную трагедию в предмет политических спекуляций. “Нас сильно беспокоит то, что следствие по данному делу преднамеренно направляется: исключая другие версии преступления, в том числе и связанную с расстрелом в армянском парламенте в октябре 1999 года, которая особенно муссируется в народе”, – говорится, в частности, в документе. Оппозиционные партии полагают, что создавшаяся атмосфера недопустима и опасна особенно накануне президентских выборов в Армении.