18 Դեկտեմբեր 2013 - 09:03 AMT
2013թ. հունվար-նոյեմբեր ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով փոխադրվել է 1 538 391 ուղևոր` 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածի 1 554 982 ուղևորի համեմատ: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 768 825 մարդ` 2012 թվականի 763 334 -ի դիմաց, մեկնել է 769 566 մարդ` 2012 թվականի 791 648 -ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 9 199 տոննա բեռ` 2012թ. 10 794 տոննայի դիմաց:
Մասնավորապես, արտահանվել է 5 412 տոննա բեռ` 2012թ. 5 775 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 3 787 տոննա` 2012թ. 5 019 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 7 882 ` 2012թ. նույն շրջանի 9 595 -ի դիմաց:

18 Декабрь 2013 - 08:55 AMT
В январе-ноябре 2013 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 1 538 391 пассажир по сравнению с 1 554 982 пассажирами за аналогичный период 2012 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 768 825 человек против 763 334 человека в 2012 году, а отбыло – 769 566 человек против 791 648 человек в 2012 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 9 199 тонн груза против показателя за 2012 год в 10 794 тонн. В частности, было экспортировано 5 412 тонны груза против 5 775 тонн в 2012 году и импортировано 3 787 тонна против 5 019 тонны в 2012 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за одиннадцать месяцев 2013 года составило 7 882 против 9 595 за 2012 год.