16 Հունվար 2014 - 09:26 AMT
Բրյուսելում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի համատեղ մամուլի ասուլիսում զվարճալի միջադեպ է եղել, գրում է BBC-ն: ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը մոռացել է բարևել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովին:
Բարևելով ՆԱՏՕ-ի բարձրաստիճան ներկայացուցիչներին, մասնավորապես, Անդրկովկասում ու Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապաթուրային, Իլհամ Ալիևն ու Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենը շտապել են դեպի նրանց համար նախատեսված սեղանը:
Սեղանի մոտ նստելուց առաջ Իլհամ Ալիևը դիմել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարին, ասելով. «Ահա և մեր թիմը» և մատնանշել Էլմար Մամեդյարովին ու նախագահի աշխատակազմի բաժնի վարիչ Նովրուզ Մամեդովին:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը հասկացել է, որ մոռացել է ադրբեջանական պատվիրակության մյուս անդամների մասին և շտապել բարևել նրանց: Այս զվարճալի միջադեպը ներկաների ծիծաղի պատճառ է դարձել, գրում է Haqqin.az-ը:

16 Январь 2014 - 07:59 AMT
Во время совместной пресс-конференции президента Азербайджана Ильхама Алиева с генсеком НАТО Андерсом Фог Расмуссеном в Брюсселе произошел забавный курьез, сообщает BBC. Генсек НАТО забыл поздороваться с главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым.
Так, поздоровавшись с высокопоставленными представителями НАТО, в частности со спецпредставителем НАТО в Закавказье и Центральной Азии Джеймсом Аппатураем, Ильхам Алиев и Андерс Фог Расмуссен последовали к подготовленному для них столу.
Перед тем как сесть за стол, Ильхам Алиев обратился к генсеку НАТО со словами: «А вот это наша команда» и указал на Эльмара Мамедъярова и завотделом Администрации президента Новруза Мамедова, которые следовали за президентом.
Генсек НАТО понял, что забыл про членов азербайджанской делегации и тут же поспешил поздороваться. Произошедший курьез вызвал смех у присутствующих, передает Haqqin.az.