2013-ի արդյունքներով International Finance Magazineհայտնի բրիտանական ամսագրի կողմից «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը» ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն բանկը կորպորատիվ սպասարկման ոլորտում, ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ:
Նման կոչման են արժանանում այն ընկերությունները, որոնք վարում են առավելագույնս բաց և պատասխանատու քաղաքականություն իրենց հաճախորդների նկատմամբ` հաշվի առնելով հետևյալ չափանիշները. նոր նորարական պրոդուկտների և ծառայությունների տրամադրումը, տրամադրած վարկերի ծավալը, գործարքների ծավալը, ինչպես նաև անվտանգությունը և ռիսկերը: Այս պարգևը համարվում է անկախ միջազգային փորձագետների կողմից ընդունված խոշորագույն ճանաչումներից մեկը:
«International Finance Magazine»-ը Լոնդոնում թողարկվող առաջատար առցանց լրատվական ամսագիր է, որը տրամադրում է լրատվություն շուկաների մասին, հրապարակում է միջազգային ֆինանսական շուկայում տնտեսական իրադարձությունների վերլուծություններ և մեկնաբանություններ: IFM պարգևները շնորհվում են ինովացիաների զարգացման բարձրագույն աստիճանի և ֆինանսական արդյունաբերություն ոլորտի նվաճումների համար, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությանն ու վարքագծին առնչվող նորարարական լուծումների, ինչպես նաև միջազգային ֆինանսական ընկերակցության համար կարևոր նշանակություն ունեցող այլ ձեռքբերումների համար:

По итогам 2013 года известный британский журнал «International Finance Magazine» признал ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» лучшим банком Армении в обрасти корпоративного обслуживания клиентов.
Подобным званием награждаются компании, которые ведут максимально открытую и ответственную политику в отношении своих клиентов с учетом следующих критериев: предоставление новых инновационных продуктов и услуг, объем выданных кредитов, объем сделок, а также безопасность и минимальные риски. Эта награда является одним из самых весомых признаний со стороны независимых международных экспертов.
«International Finance Magazine» – ведущий новостной онлайн-журнал, выпускаемый в Лондоне, предоставляющий информацию о рынках, публикующий анализ и комментарии об экономических событиях на международном финансовом рынке. Награды IFM присуждаются за высочайший уровень развития инноваций и производства в сфере финансовой индустрии, за новаторские решения, касающиеся корпоративной социальной ответственности и корпоративного поведения, а также за другие достижения, имеющие значение для международного финансового сообщества.