13 Մարտ 2014 - 11:15 AMT
2013-ին «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ կադրային քաղաքականությունն ուղղված է եղել անձնակազմի մասնագիտական մակարդակի բարձրացմանն ու արդյունավետ աշխատանքի համար բարենպաստ պայմանների ապահովմանը: Տարեվերջի դրությամբ բանկն ուներ 487 աշխատակից (215-ը գլխամասային գրասենյակում և 272-ը` մասնաճյուղերում), ընդ որում` անձնակազմի թվաքանակը 2013-ին աճել է 6,5%-ով, հայտնում են «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ից:
Բանկում ամեն տարի անցկացվում է անձնակազմի կանոնավոր գնահատում, որը թույլ է տալիս գնահատել աշխատակցի կատարած աշխատանքը և որոշել նրա գիտելիքների զարգացման աստիճանը: 2013-ին կանոնավոր գնահատման արդյունքներով 20 աշխատակից ստացել են պաշտոնի առաջխաղացում և 119 աշխատակից` պաշտոնային դրույքաչափի բարձրացում: 2013-ին բանկը պարբերաբար կազմակերպել է սեմինարներ` ուղղված աշխատակիցների վերապատրաստմանն ու որակավորման բարձրացմանը: Արտաքին կազմակերպություններում անցկացված վերապատրաստումների թիվը կազմել է 108, որից 96` Հայաստանի Հանրապետությունում, իսկ մնացածը` արտերկրում: Հատուկ ուշադրույթյուն է դարձվել Բանկի կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարների վերապատրաստմանը` ISO 9001:2008 Որակի կառավարման համակարգի միջազգային ստանդարտներին համապատասխան, ինչպես նաև` բանկի բոլոր մասնաճյուղերի աշխատակիցների վերապատրաստմանը` ISO 27001:2005 Տեղեկատվական անվտանգության ստանդարտներին համապատասխան:
Բացի այդ, ստորաբաժանումների ղեկավարների և առաջատար մասնագետների կողմից անցկացվել է 18 կենտրոնացված սեմինար` նվիրված բանկում գործող ներքին կանոնակարգերին ու ընթացակարգերին: Յուրաքանչյուր աշխատակցի համար մշակվել են զարգացման անհատական ծրագրեր, որոնք ներառում են 2014-ի համար առաջադրված նպատակներն ու խնդիրները: Այս ամենը հնարավորություն է տալիս էապես բարձրացնել Առէկսիմբանկի աշխատակիցների որակավորումն ու մասնագիտական պատրաստվածությունը, ինչպես և հաճախորդների սպասարկման որակը:

В 2013 году кадровая политика ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» была направлена на повышение профессионального уровня персонала и обеспечение благоприятной обстановки для эффективной работы сотрудников. На конец года в Банке работали 487 сотрудников (215 в Головном офисе и 272 на филиалах), прирост численности персонала за 2013 год составил 6,5%.
Как сообщает пресс-служба ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка», ежегодно в Банке проводится регулярная оценка персонала, позволяющая оценить работу сотрудников и определить степень развития их компетенций. По результатам регулярной оценки персонала, за 2013 год повышение в должности получили 20 работников, у 119 сотрудников увеличились должностные оклады. В течение 2013 года Банк систематически организовывал семинары по повышению квалификации и переподготовке своих работников. Количество переподготовок во внешних организациях составило 108, из них 96 – в рамках Республики Армения, а остальные – за ее пределами. Особое внимание было уделено переподготовке руководителей структурных подразделений Банка в соответствии с требованиями Системы менеджмента качества международного стандарта ISO 9001:2008, а также переподготовке всего состава сотрудников филиалов Банка в соответствии с требованиями международного стандарта по информационной безопасности ISO 27001:2005. Кроме этого, руководителями и ведущими специалистами Банка проведены 18 централизованных семинаров, посвященных внутренним положениям и процедурам. Для каждого работника разработаны индивидуальные программы развития, включающие постановку ключевых целей и задач на 2014 год.
Все это позволило значительно повысить квалификацию и профессионализм сотрудников Арэксимбанка, а значит и качество обслуживания клиентов, сообщает пресс-служба Банка.