«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն 2014 թվականին մտադիր է ՓՄՁ վարկային պորտֆելը հասցնել մինչև 31 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում են բանկի լրատվական ծառայությունից:
«2013 թվականին Առէկսիմբանկն էապես ավելացրել է ՓՄՁ վարկավորման ծավալները, և 2013 թվականի արդյունքներով այն կազմել է ընդհանուր վարկային պորտֆելի 10%-ը կամ 21 մլն ԱՄՆ դոլար», – հայտնել է ՓՄՁ վարկավորման բաժնի պետ` Մարտին Թորոսյանը` հավելելով, որ 2013թ. տարեվերջի դրությամբ վարկավորվել է թվով 140 փոքր ու միջին ձեռնարկություն. «Ներկայումս մենք տրամադրում ենք վարկեր տնտեսության բոլոր ոլորտներում` ՀՀ դրամով և ԱՄՆ դոլարով, մինչև 7 տարի մարման ժամկետով և տարեկան 11-13% տոկոսադրույքով: Մինչև 2014թ. տարեվերջ ՓՄՁ զարգացմանը կուղղվի ևս 10 մլն ԱՄՆ դոլար»:
Փոքր ու միջին բիզնեսի վարկավորումը Բանկը համարում է իր կարևոր ռազմավարական ուղղություններից մեկը, որն ամրագրված է նաև 2014-2016թթ. Հեռանկարային զարգացման ծրագրով: ՓՄՁ վարկային պորտֆելի ընդլայնումն իրականացվում է նաև Համաշխարհային բանկի ծրագրի շրջանակներում:

В 2014 году «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» планирует нарастить кредитный портфель МСБ до $31 млн. «В 2013 году Арэксимбанк значительно увеличил объемы кредитования МСБ, по итогам 2013 года в общем кредитном портфеле доля МСБ составила 10% или $ 21 млн.», – сказал начальник отдела кредитования МСБ ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» Мартин Торосян. «На конец 2013 года кредиты получили порядка 140 предприятий МСБ. Уже сейчас мы можем выдавать кредиты всем отраслям экономики как в драмах, так и в долларах США на срок до 7 лет со ставкой от 11 до 13 процентов годовых. Кредитование проводится по всем отраслям экономики. До конца 2014 года на развитие МСБ планируется направить еще $10 млн.»
Арэксимбанк считает для себя кредитование малого и среднего бизнеса стратегически важным направлением, это заложено и в Программе развития на 2014-2016 годы. Наращивание кредитного портфеля малому и среднему бизнесу осуществляется также в рамках участия в программе Всемирного Банка.