«Սիստեմա» ԲՖՄ-ն հայտ է ներկայացրել հայկական «ԱրմենՏել» օպերատորի գնման մրցույթին մասնակցելւ համար, այսօր լրագրողներին հայտնել է «Սիստեմա» ԲՖՄ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Վլադիմիր Եվտուշենկովը: Նա նշել է, որ տվյալ ակտիվը ռազմավարական չէ, «սակայն նախկին ԽՍՀՄ բոլոր երկրների ընդգրկման գոտու տեսանկյունից այս ձեռքբերումը իմաստ ունի», հայտնում է Կլեկր.ռու-ն:
«ԱրմենՏելը» Հայաստանի հիմնական հեռահաղորդակցական ընկերությունն է, որի բաժնետոմսերի 90 տոկոսը պատկանում է հունական OTE ընկերությանը, իսկ 10 տոկոսը` Հայաստանի կառավարությանը:

2 Июнь 2006 - 16:27 AMT
АФК “Система” подала заявку на участие в конкурсе по покупке армянского оператора “АрменТел”, – сообщил сегодня журналистам председатель совета директоров АФК “Система” Владимир Евтушенков. Он отметил, что данный актив не является стратегическим, “но с точки зрения зоны охвата всех стран бывшего СССР это приобретение имеет смысл.”, сообщает ИА Клекр.ru.
“АрменТел” – основная телекоммуникационная компания Армении, 90% акций которой принадлежат греческой компании ОТЕ, а 10% – правительству Армении.