Ադրբեջանցի իրավապաշտպան Լեյլա Յունուսի փաստաբանները հայտարարել են, որ իրենց դատապաշտպանը ծեծի է ենթարկվել կալանավայրում:
Ինչպես հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը, փաստաբանները հայտարարել են, որ սեպտեմբերի 23-ին Յունուսին տարել են ազատ բանտախուց, գցել են գետնին ու քաշքշել մազերից:
Ավելի վաղ Յունուսի փաստաբաններին թույլ չէին տվել հանդիպել իրենց պաշտպանյալին: Հսկիչները հայտարարել էին իրավաբան Հալիդ Բագիրովին, որ Յունուսը հիվանդ է և հրաժարվել է հանդիպել փաստաբանի հետ: Այն ժամանակ փաստաբանը ցանկացել է խոսել նրա հետ հեռախոսով, սակայն մերժում է ստացել:
Լեյլա Յունուսը ձերբակալվել է 2014-ի ամռանը ամուսնու՝ քաղաքագետ Արիֆ Յունուսի հետ: Նրանց Հայաստանի օգտին լրտեսելու մեղադրանք ներկայացվեց:

25 Сентябрь 2014 - 09:38 AMT
Юристы находящейся под следствием азербайджанской правозащитницы Лейлы Юнус заявили, что их подзащитная была избита в месте заключения.
Как передает радиостанция «Свобода», адвокаты заявили, что 23 сентября Юнус отвели в пустую камеру, где бросили на пол и таскали за волосы.
Ранее адвокаты Юнус не были допущены к подзащитной. Надзиратели заявили попытавшемуся попасть к ней юристу Халиду Багирову, что Юнус больна и на встречу с адвокатом идти отказалась. Тогда адвокат изъявил желание поговорить с ней по телефону, в чем ему было отказано.
Лейла Юнус арестована летом 2014 года вместе с мужем, политологом Арифом Юнусом. Им представлено обвинение в шпионаже на пользу Армении.