Ադրբեջանի իրավապահ մարմինները կալանքի տակ են դրել World Vision International-ի հաշիվները:
World Vision International-ը ոչ առևտրային ավետարանական կազմակերպություն է, որը զբաղվում է հումանիտար օգնության հարցերով: Հիմնվել է 1950-ին Ռոբերտ Պիրսոնի կողմից, այսօր այն աշխարհում մարդասիրական օգնություն տրամադրող խոշորագույն կազմակերպություններից է, որի ընդհանուր եկամուտը հասնում է 3 մլրդ դոլարի: Կազմակերպությունը գործում է մոտ 100 երկրում, անկախ կրոնական տարբերություններից: Հիմնական գործունեությունն ուղղված է աղքատ երեխաներին և նրանց ընտանիքների օգնության տրամադրմանը:
Ադրբեջանում վերջին շրջանում ջախջախում են քաղաքացիական հասարակությունը և ոչ առևտրային կազմակերպությունները:

25 Сентябрь 2014 - 12:49 AMT
Правоохранительные органы Азербайджана арестовали банковские счета организации World Vision International.
Об этом сообщает haqqin.az со ссылкой на источники в правоохранительных органах.
World Vision – некоммерческая евангелистская организация, занимающаяся вопросами предоставления гуманитарной помощи. Основана в 1950 году Робертом Пирсом, не сегодняшний день она превратилась в одну из крупнейших организаций по предоставлению помощи и развития в мире, с общим доходом в размере около $ 3 млрд.
Организация действует почти в 100 странах, вне зависимости от религиозных убеждений. Основной деятельностью является помощь бедным детям и их семьям.