7 Հունիս 2006 - 14:45 AMT
«Վիմպելկոմ» ընկերության մամլո ծառայության ղեկավար Յուլիա Օստրոուխովան հաստատել է, որ ռուսաստանյան «Բիլայն» բջջային օպերատորը հայտ է ներկայացրել «ԱրմենՏել» ընկերության բաժնետոմսերի 90%-ի վաճառքի «մրցույթի առաջին փուլին մասնակցելու համար»: «Առաջարկի բոլոր մանրամասները գաղտնի են` կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ: Լրացուցիչ տեղեկություններ կհաղորդենք մրցույթի արդյունքների ամփոփումից հետո», – ասել է Յուլիա Օստրոուխովան, հայտնում է Մեդիամաքսը: AFX Europe գործակալությունը հայտնում է, որ OTE հունական ընկերությունը, որին պատկանում է «ԱրմենՏելի» բաժնետոմսերի 90 տոկոսը, ստացել է «ԱրմենՏելի» բաժնետոմսերի գնելու 8 հայտ:
«Բիլայնից» բացի, «ԱրմենՏելի» բաժնետոմսերը ձեռք բերելու ցանկություն է հայտնել նաեւ «Սիստեմա» ընկերությանը պատկանող ռուսաստանյան MTS բջջային օպերատորը, նաեւ «Ռոստելեկոմ» ընկերությունը:

Глава пресс-службы компании “Вымпелком” Юлия Остроухова подтвердила, что
оператор сотовой связи “Билайн” подал заявку на участие на первом этапе конкурса по приобретению 90% акций армянской компании “АрменТел”. “Все детали предложения пока держатся в тайне по взаимному согласию сторон. Дополнительная информация будет предоставлена после подведения итогов результатов конкурса”, – отметила Юлия Остроухова, сообщает Медиамакс. Агентство AFX Europe сообщает, что греческая компания ОТЕ, владеющая 90% акций “АрменТела” получила 8 заявок на покупку компании.
Помимо “Билайна”, о своем намерении приобрести акции компании “АрменТел” заявили российский оператор сотовой связи МТС, принадлежащий компании “Система”, и компания “Ростелеком”.