27 Նոյեմբեր 2014 - 12:08 AMT
Ամերիաբանկն Orange ընկերության հետ համատեղ հայտարարում է Orange-ի բաժանորդների համար առցանց (ինտերնետում) վճարումներ իրականացնելու ծառայության մեկնարկը: Orange ընկերության հաճախորդներն այսուհետ կարող են բոլոր ծառայությունների համար վճարումներ կատարել առցանց` ArCa, MasterCard և Visa բանկային քարտերով։ Վճարումներն իրականացվում են Orangearmenia.am կայքի միջոցով և անմիջապես փոխանցվում բաժանորդի հաշվեկշռին։
Բաժանորդը կարող է իրականացնել վճարումներ ցանկացած բանկի ArCa, MasterCard կամ Visa քարտով: Կիրառվող VbV (Verified by VISA) և SecureCode (3DSecure MasterCard) տեխնոլոգիաներն ապահովում են առցանց գործարքների իրականացման անվտանգության բարձր մակարդակ:
«Orange-ի և Ամերիաբանկի համատեղ այս նախագիծը ևս մեկ լուրջ քայլ է Հայաստանում էլեկտրոնային կոմերցիայի զարգացման գործում,- նշում է Ամերիաբանկի ՏՏ և ավտոմատացման վարչության պետ, ծրագրի համակարգող Բենիամին Թադևոսյանը,- առցանց առևտուր իրականացնող կայքերում ArCa, MasterCard և Visa քարտերով վճարումների ընդունման կազմակերպումը և հետագա սպասարկումը հեշտացնելու նպատակով մենք մշակել ենք ծրագրային գործիք՝ vPOS (վիրտուալ տերմինալ), որը կարող է արագ տեղադրվել ինտերնետային կայքում` առանց մեծածավալ ծրագրավորման և կարգաբերումների անհրաժեշտության»:

27 Ноябрь 2014 - 13:57 AMT
«Америабанк» совместно с компанией Orange объявили о запуске новой услуги, предоставляющей абонентам Orange возможность осуществления онлайн-выплат (посредством интернета). Отныне клиенты Orange оплачивать любые услуги посредством банковских карт ArCa, MasterCard и Visa. Выплаты будут осуществляться на сайте Orangearmenia.am и мгновенно перечисляться на баланс абонента.
Абоненты Orange могут осуществлять выплаты картами ArCa, MasterCard или Visa любых банков Армении. Применяемые технологии VbV (Verified by VISA) и SecureCode (3DSecure MasterCard) обеспечивают высокий уровень безопасности осуществляемых сделок.
Совместный проект «Америабанк» и Orange стал еще одним серьезным шагом в развитии электронной коммерции в Армении, заявил начальник управления ИТ и автоматизации банка, координатор программы Беньямин Тадевосян. «С целью облегчения организации платежей картами ArCa, MasterCard и Visa на сайтах, занимающихся онлайн-торговлей, и дальнейшего обеспечения сделок, мы разработали операционный механизм vPOS (виртуальный терминал), который можно быстро разместить на сайте без дополнительных настроек и серьезного программирования», – сказал он.