AB Certification ֆրանսիական աուդիտորական ընկերությունը անցկացրել է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ Որակի կառավարման համակարգի` ISO 9001:2008 միջազգային ստանդարտներին համապատասխանության տարեկան ստուգում:
Առէկսիմբանկը մեծ ուշադրություն է դարձնում ISO ստանդարտներին համապատասխան կառավարման որակի միասնականացման խնդիրներին:
ISO ստանդարտներն այս կամ այն ոլորտում որակի հատկանիշ են, որոնք շնորհվում են ըստ գործունեության տարբեր ուղղությունների և բիզնեսի կայունության ու անվտանգության կարևորագույն պայման են: ISO ստանդարտները թույլ են տալիս կառուցել արդյունավետ կառավարման համակարգ, էապես ամրապնդում են դիրքերը Հայաստանի բանկային համակարգում` այդպիսով նպաստելով բանկի նկատմամբ հաճախորդների և գործընկերների հավատարմության բարձրացմանը: 2014-ին բանկը հաջողությամբ անցել է ISO 9001:2008 միջազգային ստանդարտների կրկնակի հավաստագրում, իսկ 2012-ին ստացել «որակի նշան» տեղեկատվական անվտանգության կառավարման ոլորտում:

17 Декабрь 2014 - 11:00 AMT
Французская аудиторская компания AB Certification провела контрольную проверку Системы Менеджмента Качества ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» на соответствие требованиям стандарта ISO 9001 : 2008.
Как сообщили в пресс-службе банка, Арэксимбанк всегда уделял большое внимание решению задач по унификации качества управления согласно ISO стандартам.
Стандарты ISO – это своеобразные знаки качества в той или иной области, которые присваиваются по различным направлениям деятельности и являются одним из ключевых условий стабильности и безопасности бизнеса. Стандарты ISO позволяют выстраивать эффективную интегрированную систему менеджмента, значительно укрепляют позиции на рынке, способствуя росту доверия к банку со стороны клиентов и партнеров.
В 2014 году Арэксимбанк успешно прошел повторную сертификацию на соответствие международным требованиям стандарта ISO 9001 : 2008, а в 2012 году получил такой же «знак качества» в области информационной безопасности.