11 Հուլիս 2006 - 09:13 AMT
Մեդիամաքս լրատվական գործակալությունն այսօր Երեւանում ներկայացրեց իր նոր ինտերնետ-նախագծի` Banks.am (Ֆինանսական Հայաստան) պորտալի շնորհանդեսը: Շնորհանդեսին ներկա էին Հայաստանի Կենտրոնական Բանկի Խորհրդի անդամ Վարդան Մովսիսյանը, առեւտրային բանկերի ներկայացուցիչներ, լրագրողներ:
Banks.am-ը Հայաստանի առաջին եւ միակ ինտերնետային պորտալն է, որտեղ հավաքված է երկրի բանկային ծառայություններին վերաբերող առավելագույն ամփոփ տեղեկատվությունը: Այն անվճար է եւ հասանելի է ֆինանսական ծառայություններով հետաքրքվող բոլոր այցելուներին: Banks.am-ը նաեւ հարմար գործիք է բանկային բնագավառում աշխատող մասնագետների եւ ֆինանսական շուկայով հետաքրքրվող բոլոր անձանց համար: Կայքում տեղադրվում են Հայաստանի եւ տարածաշրջանի բանկային վերջին նորությունները, թերթերի հրապարակումներն ու հարցազրույցները եւ այլ տեղեկատվություն:
Նախագծի հիմնական նպատակը ինտերակտիվ տարածության ստեղծումն է` արագորեն աճող Հայաստանի ֆինանսական ծառայությունների շուկայի մասին լայնածավալ տեղեկատվություն տրամադրելու համար:
Ինչպես շնորհանդեսում նշեց Հայաստանի ԿԲ Խորհրդի անդամ Վարդան Մովսիսյանը, «Հայաստանի Կենտրոնական բանկը ողջունում է Մեդիամաքս-ի` www.banks.am ինտերնետային կայքը ստեղծելու նախաձեռնությունը: Հայաստանում սա առաջին նման պորտալն է, որը մատչելի եւ լիարժեք տեղեկատվություն է առաջարկում հանրապետության բանկային սեկտորի վերաբերյալ»:
Նրա խոսքերով, «Մեդիամաքս-ի նախաձեռնությունը համապատասխանում է Կենտրոնական բանկի ֆինանսական շուկայի, հատկապես` բանկային սեկտորի զարգացման հայեցակարգին»: Վարդան Մովսիսյանը հույս է հայտնել, որ Մեդիամաքս-ը չի սահմանափակվի միայն բանկային հատվածով, եւ հետագայում արժանի կերպով ինտերնետում կներկայացնի Հայաստանի ապահովագրական եւ արժեթղթերի շուկաները:

11 Июль 2006 - 09:13 AMT
Информационное агентство Медиамакс провело в Ереване презентацию своего нового интернет-проекта – портала Banks.am (Финансовая Армения). На презентации проекта присутствовал член Совета Центрального банка Армении Вардан Мовсисян, представители коммерческих банков республики, журналисты.
Banks.am является первым и единственным порталом в Армении, где собрана максимально полная информация обо всем спектре банковских услуг, предлагаемых в республике. Эта информация бесплатна и доступна всем посетителям, интересующимся финансовыми услугами. Banks.am является также удобным инструментом для специалистов, работающих в банковской сфере, и всех лиц, интересующихся развитием на финансовом рынке – на портале размещаются все последние новости банковской сферы Армении и региона, газетные публикации и интервью, биржевые сводки и много другой необходимой профессионалам информации.
Главной целью проекта является создание интерактивного пространства для предоставления полномасштабной информации о рынке финансовых услуг Армении, вступившим в фазу активного роста.
Как отметил на презентации сайта член Совета ЦБ Армении Вардан Мовсисян, «Центральный банк Армении приветствует инициативу Медиамакс по созданию сайта www.banks.am. Это первый подобный портал в Армении, предлагающий доступную и полноценную информацию о банковском секторе республики», – сказал Вардан Мовсисян.
По его словам, «иницитива Медиамакс соответствует концепции Центрального банка по развитию финансового рынка, в частности, банковского сектора». Вардан Мовсисян выразил надежду, что Медиамакс не будет ограничиваться лишь банковским сектором, и в дальнейшем достойным образом представит в интернете страховой и фондовое рынки Армении.