2 Ապրիլ 2015 - 06:36 AMT
Ապրիլի 1-ին ՀՀ Կենտրոնական բանկի որոշմամբ Արտակ Կլիմենտի Անանյանը գրանցվել է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸգլխավոր տնօրենի պաշտոնում, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը::
Արտակ Կլիմենտի Անանյանը ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան ունի: 1993-1997թթ. նա աշխատել է ՀՀ ԳԱԱ մեխանիկայի ինստիտուտում, 1998-2001թթ.՝ Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիայում որպես տնտեսագետ-ֆինանսիստ, 1998-1999թթ.՝ ԿԲ-ում որպես մասնագետ: 2000-2003թթ. «Հայագրոբանկ» ԲԲԸ-ում եղել է բանկային ռիսկերի վերահսկման և տարածքային ստորաբաժանումների գործունեության կոորդինացման խմբի ղեկավար, բանկային ռիսկերի վերահսկման և տեղեկատվական հոսքերի անվտանգության խմբի ղեկավար, ներքին աուդիտի և վերլուծությունների վարչության պետ, վարկային դեպարտամենտի պետ-գործադիր տնօրենի տեղակալ, վարչության անդամ-գործադիր տնօրենի տեղակալի ժ/պ, վարչության անդամ-գործադիր տնօրենի տեղակալ: 2003-2010թթ. «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ում զբաղեցրել է տարածքային կառավարման վարչության պետի պաշտոնը, ապա եղել է հյուսիսային տարածաշրջանի տարածքային վարչության պետ, վարկային դեպարտամենտի տնօրենի տեղակալ, վարկային դեպարտամենտի տնօրեն, ռազմավարական հաճախորդների դեպարտամենտի տնօրեն: 2010-2015թթ. Կորպորատիվ հաճախորդների դեպարտամենտի տնօրեն էր, վարչության անդամի ժ/պ, վարչության անդամ: 2015-ից զբաղեցնում է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնը:

2 Апрель 2015 - 06:53 AMT
1 апреля Центральным банком РА принято решение о регистрации в должности Генерального директора ЗАО «Арэксимбанк – Группа Газпромбанка» Артака Ананяна.
Краткая биография.
Ананян Артак Климентович родился 13 февраля1972 года. В 1993 году окончил Ереванский государственный университет по специальности механик, математик-прикладник. Имеет учёную степень кандидата физико-математических наук.
Опыт работы.
1993-1997 – Институт механики НАН РА
1998-2001 – Армянская сельскохозяйственая академия, экономист-финансист
1998-1999 – Центральный банк РА, специалист
2000-2003 – ОАО “Армагробанк”, руководитель группы по надзору за банковскими рисками и координации деятельности территориальных подразделений, руководитель группы по надзору за банковскими рисками и безопасности информационных потоков, начальник отдела внутреннего аудита и анализа, начальник кредитного департамента – и/о заместителя исполнительного директора, член правления – заместитель исполнительного директора
2003-2010 – ЗАО “Ардшининвестбанк”, начальник территориального управления, начальник территориального управления северного региона, заместитель директора кредитного департамента, директор кредитного департамента, директор департамента стратегических клиентов