Սեպտեմբերի 8-11-ը Կ.Դեմիրճյանի անվան Մարզա-համերգային համալիրում տեղի կունենա «ARMENIA EXPO 2006» վեցերորդ ունիվերսալ տարածաշրջանային առեւտրա-արդյունաբերական ցուցահանդեսը: Ինչպես հաղորդում է LOGOS EXPO Center-ը, դա եզակի իրադարձություն է երկրի տնտեսության ոլորտում, որը ներառում է մի շարք միջոցառումներ: Բացի զուգահեռաբար ընթացող վեց միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսներից, այս տարի կներկայացվի նաեւ «Կահույքի սրահ EXPO 2006»-ը:
Անցյալ տարվա համեմատ, «ARMENIA EXPO 2006»-ի մասնակիցների քանակը կավելանա 15 տոկոսով (շուրջ 180 տեղական եւ արտերկրյա, արդյունաբերական, առեւտրային կազմակերպություններ, ընկերություններ եւ ասոցիացիաներ), իսկ ցուցադրական մակերեսները` 10 տոկոսով (1630 քմ): Այս տարի էքսպո-համաժողովը ներառում է 7 զուգահեռ ցուցահանդեսների անկացում հետեւյալ բնագավառներում` «Արդյունաբերական Հայաստան EXPO 2006», «Կառույց EXPO 2006», «Սննդամթերք եւ խմիչքներ EXPO 2006», «Կահույքի սրահ 2006», «Տրանս EXPO 2006», «Կոմպ EXPO 2006», «Տպագրություն. Հրատարակչություն.Գովազդ EXPO 2006»:

4 Сентябрь 2006 - 14:19 AMT
С 8-го по 11-ое сентября в Спортивно-концертном комплексе им. К.Демирчяна пройдет Шестой универсальный региональный торгово-промышленный выставочный форум «ARMENIA EXPO 2006». Как сообщает LOGOS EXPO Center, это уникальное событие в сфере экономики страны, которое включает в себя целый ряд мероприятий. Помимо 6 параллельно проходящих международных специализированных выставок, в этом году будет также представлен «Мебельный салон EXPO 2006».
По сравнению с прошлым годом, на «ARMENIA EXPO 2006» будет увеличение количества участников на 15% (около 180 местных и иностранных, индустриальных, коммерческих организаций, компаний и ассоциаций), а также рост выставочной площади на 10% (1630 кв м). В этом году экспо-форум включает в себя проведение 7 параллельных выставок по следующим отраслям: «Индустриальная Армения ЕХРО 2006», «Строй ЕХРО 2006», Продукты питания и напитки ЕХРО 2006», «Мебельный салон 2006», «Транс ЕХРО 2006», «Комп ЕХРО 2006», «Полиграфия. Издательство. Реклама ЕХРО 2006».