Apple-ի մշակողների WWDC կոնֆերանսի մեկնարկին հաշված ժամեր են մնացել, սակայն արդեն որոշ մանրամասներ են ի հայտ գալիս նորույթների մասին, որոնք կորպորացիաները ներկայացնելու են միջոցառման ժամանակ: Այդպես, Midem խորհրդաժողովում ելույթի ժամանակ Sony Music-ի բաժանմունքի ղեկավար Դագ Մորիսը հայտարարել է, որ Apple-ը կներկայացնի իր նոր երաժշտական հոսքային ծառայությունը:
Մորիսը պատմել է, որ հավանություն է տալիս վճարային սթրիմինգների մոդելին, քանի որ դա ֆինանսապես ավելի շահավետ է: « Spotify-ի պես ընկերություններում 100 վերարտադրումը հավասար է 1 դոլարի, ընկերություններում, որոնք գովազդ են զետեղում, 900 վերարտադրումն է հավասար 1 դոլարի: Կարելի է գուշակել, թե դրանցից որն է մեզ դուր գալիս»,-ասել է նա:
Ըստ Մորիսի, Apple-ի նոր հոսքային ծառայությունը բեկումնային կլինի ինդուստրիայի համար, ինչպես նաև օգտակար կլինի մրցակիցների համար, քանի որ ուշադրություն կհրավիրի սթրիմինգի վրա:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ Apple ծառայությունը կարժենա մոտ 9,99 դոլար և անվճար տարբերակ չի ունենա: Ծառայության մեջ իբր լինելու են երաժիշտների անհատական էջեր, որտեղ նրանք կկարողանան տեղադրել նորություններ ու երգեր, ինչպես նաև հայտնի դիջեյների հավաքածուներ: Սթրիմինգը ստեղծվել է Beats Music տեխնոլոգիաների հիման վրա, որն Apple-ը գնել է 2014-ի մայիսին:

8 Июнь 2015 - 09:39 AMT
До начала конференции разработчиков Apple – WWDC остались считанные часы, но уже появляются некоторые подробности о новинках, которые корпорация представит во время мероприятия. Так, во время выступления на конференции Midem, глава подразделения Sony Music Даг Моррис заявил, что на конференции Apple покажет свой новый музыкальный потоковый сервис.
Моррис рассказал, что поддерживает модель платных стримингов, поскольку они выгоднее финансово. «В компаниях вроде Spotify 100 воспроизведений равны одному доллару, в компаниях, которые размещают рекламу, 900 воспроизведений равны одному доллару. Можно догадаться, какая из них нам нравится»,- сказал он.
По мнению Морриса, новый потоковый сервис Apple станет переломным моментом для индустрии и также окажется полезен конкурентам, поскольку привлечет внимание к стримингам.
Ранее СМИ сообщали, что сервис Apple будет стоить около 9,99 доллара и не получит бесплатной версии. В сервисе якобы будут персональные страницы музыкантов, где они смогут размещать новости и песни, а также подборки известных диджеев. Стриминг создавали на основе технологий Beats Music, который Apple купила в мае 2014 года.