10 Հունիս 2015 - 08:54 AMT
Չնայած, որ Apple ընկերության նոր ծրագրային լուծումներն ավելի լոյալ են մրցակիցների հանդեպ, մի մասը նույնիսկ կարող է աշխատել Windows և Android հարթակներում, հսկան շարունակում է մրցակցությունը` այլ ռազմավարություն որդեգրելով: Այն է` թույլ տալով Android-ից օգտվողներին առանց ավելորդ խնդիրների անցնել այլ հարթակ:
Այդ նպատակով Apple-ը կթողարկի Move to iOS հավելվածը, որը նախատեսված է Android-ի օգտատերերի համար, որոնք փոխում են սմարթֆոնը iPhone-ի: Ակնկալվում է, որ հավելվածը կթեթևացնի օգտատերի համար անցումը մի համակարգից մյուսին` օգնելով տվյալները մի հեռախոսից փոխանցել մյուսին: Փոխանցվում են կոնտակտները, հաղորդագրությունները, լուսանկարները, տեսանյութերը և մեդիակոնտենտն առանց հեղինակային իրավունքի պաշտպանության տեխնիկական միջոցների:
Հավելվածը նաև առաջարկում է ավտոմատ բեռնել Android-ի համար նախատեսված անվճար հավելումների iOS-տարբերակները և կարող է առաջարկել նմանատիպները, եթե iOS-տարբերակ գոյություն չունի: Move to iOS-ը նաև հավելում է վճարովի հավելվածների iOS-տարբերակները կամ դրանց անալոգներն օգտատերի նախապատվությունների ցանկում: Հավելվածը կթողարկվի աշնանը iOS 9-ի հետ միաժամանակ և հասանելի կլինի iOS-ով и Android-ով:

10 Июнь 2015 - 08:22 AMT
Несмотря на то, что новые программные решения от компании Apple оказались более лояльны к конкурентам – некоторые даже смогут работать на платформах Windows и Android – купертиновский гигант продолжит соперничество, выбрав иную стратегию. А именно – позволяя пользователям Android безболезненно перейти на свою платформу.
Для этого Apple выпустит приложение Move to iOS, предназначенное для пользователей Android, которые меняют свой смартфон на iPhone. Ожидается, что приложение облегчит пользователю переход с одной системы на другую, помогая перенести данные с одного телефона на другой. Переносятся контакты, сообщения, фото, видео и медиаконтент без технических средств защиты авторских прав.
Также предложение предлагает автоматически загрузить iOS-версии бесплатных приложений для Android и может предложить аналоги, если iOS-версии не существует. Move to iOS также добавляет iOS-версии платных приложений или их аналоги в виш-лист пользователя. Приложение выйдет этой осенью одновременно с iOS 9 и будет доступно на iOS и Android.