Չինական Oneplus սթարթափ ընկերությունը կարողացել է 13 ամսում ավելի քան 1 մլն սմարթֆոն վաճառել: Լավագուն տեխնիկական որակների և ցածր գների համադրումը թույլ տվեց սկսնակ ընկերությանը բազմաթիվ երկրպագուներ ունենալ, որոնք անհամբեր սպասում են նրա հաջորդ նախագծին: PhonesRadar ռեսուրսը հրապարակել է ոչ պաշտոնական տեղեկատվություն, որի համաձայն Oneplus շարքի երկրորդ սմարթֆոնը կներկայացվի Հոնկոնգում հունիսի 28-ին:
Ինչպես ակնկալվում է, Oneplus 2-ը չի խախտի ավանդույթն ու կմիավորի լավագույն տեխնիկական բնութագրերն ու գինը: Oneplus 2-ը կունենա Snapdragon 810 չիպ և Oxygen OS ֆիլմային օպերացիոն համակարգ Cyanogen-ի հարմարեցման փոխարեն, որը զետեղված է Oneplus One-ում: Ըստ լուրերի, Oneplus 2-ը հագեցած կլինի 2K թողունակությամբ 5,5-դյույմանոց դիսփլեյով, օպերատիվ հիշողության 3 Գբայտով և 16-մեգապիկսելանոց տեսախցիկով: Նախորդ ամիս ընկերության համահիմնադիրները հասկացրեցին , որ նոր սմարթֆոնը կարժենա 400 դոլար (մոտ 190 հազար դրամ փոխարժեքով), ինչը 100 դոլարով ավելի է առաջին մոդելի մեկնարկային գնից:
Վերջերս OnePlus հիմնադիրներից մեկը հայտարարեց, որ ընկերությունն արդեն բանակցում է վենչուրային հիմնադրամների հետ ներդրումների տրամադրման շուրջ, որոնք էներգիայով կապահովեն նրան արագ աճի և աշխատատեղերի ավելացման համար: Ասվում է, որ այս տարվա ավարտին ընկերությունը նաև մտադիր է թողարկել էլ ավելի մատչելի սմարթֆոն, որի մասին, անշուշտ, դեռ ոչ մի բան հայտնի չէ:
OnePlus սմարթֆոնը չինական ընկերության առաջին սարքն է, որը ներկայացնում է այն որպես «սմարթֆոններին վերացնող»: Ներկայացվել է 2014-ի ապրիլի 23-ին, որպես ընկերության առաջին արտադրանք: Սմարթֆոնը մշակվել է որպես բավականին էժան սարք, որը արտադրության որակով համադրելի է այդ շրջանի մյուս առաջատարների հետ: Այն առաջին անգամ վաճառքի հանվեց 2014-ի ապրիլի 25-ին բացառապես հատուկ հրավերներով OnePlus կայքում: Հրավերները կարելի էր ստանալ, մասնակցելով տարբեր մրցույթների: 2015-ի ապրիլի 20-ից ի վեր սարքերը վաճառվում են առանց հրավերների: Հարկ է նշել, որ չինական տարբերակն ի սկզբանե ազատ վաճառքի էր հանվել Չինաստանի տարածքում:

Китайская стартап-компания Oneplus смогла за 13 месяцев продать более миллиона своих смартфонов. Сочетание лучших технических характеристик и невысокой цены позволило начинающей компании обзавестись многочисленными поклонниками, которые с нетерпением ждут ее следующий проект. Ресурс PhonesRadar опубликовал инсайдерскую информацию, согласно которой второй смартфон серии Oneplus дебютирует в Гонконге 28 июня.
Как ожидается, Oneplus 2 не нарушит традицию и объединит в себе лучшие технические характеристики и цену. Флагман Oneplus 2 получит чип Snapdragon 810 и фирменную операционную систему Oxygen OS вместо прошивки Cyanogen, установленной на Oneplus One. По слухам, Oneplus 2 будет оснащен 5,5-дюймовым дисплеем с разрешением 2K, 3 Гбайтами оперативной памяти и 16-мегапиксельной камерой.
В прошлом месяце соучредители компании дали понять, что новый смартфон будет стоить 400 долларов (около 190 тысяч драм по актуальному курсу), что на 100 долларов выше стартовой цены первой модели.
Недавно один из основателей OnePlus заявил, что компания уже ведет переговоры с венчурными фондами из Кремниевой долины о предоставлении инвестиций, которые обеспечат ее энергией для быстрого роста и увеличения количества рабочих мест.Сообщается, что к концу этого года компания также планирует выпустить еще более доступный смартфон, о котором, однако, пока ничего неизвестно.
Смартфон OnePlus One – первое устройство китайской компании, которая позиционирует его как «Убийца флагманов». Был представлен 23 апреля 2014 года, как первый продукт компании. Смартфон был разработан как недорогое устройство, сравнимое по производительности и качеству с другими флагманами этого периода. Смартфон впервые стал доступен для покупки 25 апреля 2014 года исключительно по специальным инвайтам (приглашениям) на сайте OnePlus. Приглашения можно было получить, участвуя в различных конкурсах. Начиная с 20 апреля 2015 устройства продаются без инвайтов. Стоит отметить, что китайская версия изначально была в свободной продаже на территории Китая.