Սմարթֆոնների համար Microsoft Office-ի փաթեթի հավելվածները Android համակարգի օպերացիոն բազայի վրա ազդագրվեցին մայիսի կեսին: Word, Excel и PowerPoint պաշտոնական տարբերակները կարելի է ներբեռնել Google Play խանութից հունիսի 25-ից:
Հավելվածներն ինքնին անվճար են, սակայն գործառույթների ամբողջական փաթեթը ստանալու համար անհրաժեշտ է բաժանորդագրվել Office 365-ին: Microsoft-ը տեղեկացրել է, որ հավելվածների նախնական տարբերակը փորձարկվել է սմարթֆոնների 1900 մոդելի վրա 83 երկրում: Ընկերությունը շատ երախտապարտ է բոլոր օգտատերերին և հաշվի է առել նրանց բոլոր ցանկությունները: Օրինակ, հենց նրանց շնորհիվ հավելվածներում հնարավորություն առաջացավ միանալու Google Drive աքաունթին: Բացի այդ, Android-ի համար նախատեսված Office-ի փաթեթը ինտեգրվեց նաև Dropbox-ին:
Ընդհանուր առմամբ Android-սմարթֆոնների համար նախատեսված Word, Excel և PowerPoint-ը միավորում են օգտատերին ծանոթ դիզայնը, սենսորային էկրանների օպտիմալացումը, ընթերցանության հարմար գործառույթները, փաստաթղթերի ստեղծումն ու խմբագրումը:
Microsoft կորպորացիայի Office 365 ամպային ծառայությունը հասանելի դարձավ հայ օգտատերերին արդեն 2013-ի նոյեմբերի 12-ից: Microsoft Office 365-ը ամպային պրոպրիետար ծրագրային ապահովում է, որը տարածվում է «ծրագրային ապահովում+ ծառայություններ» (Software + Services) սխեմայով: Ապահովման մասին հայտարարվեց 2010-ի աշնանը: Այն հասանելի դարձավ ամբողջ աշխարհում 2011-ի հունիսի 28-ին: Առկա են բոլոր գործիքները, որոնք փաստացի արդեն ստանդարտ են դարձել ցանկացած օֆիսում աշխատանքի համար` բիզնես-դասի փոստը Exchange հարթակում բոլոր հնարավորություններով, Sharepoint պորտալը և այցեքարտ-հրապարակային կայքը էջերի պարզ դասավորությամբ, Lync մեսենջերը, որը թույլ է տալիս ոչ միայն տեքստային փոխանակումներ, այլ նաև ենթադրում է տեսախորհրդաժողովների անցկացում:
Այս ամբողջ հավաքածուն կարելի է վարձակալել ամսական կամ տարեկան վճարով, ընդ որում բաղադրիչներն ու հնարավորությունները կարող են համադրվել ըստ օգտատերի պահանջների: Միակ անհրաժեշտ պայմանը բրաուզերն ու ինտերնետի առկայությունն է: Ընդ որում հաճախորդների համար փորձարկման ժամկետը 4 ամիս է, իսկ հաճախորդները կարող են առցանց գրանցվել 10-15 րոպեում և անվճար օգտվել ամպային ծառայությունից: Office 365-ը դեռևս հասանելի է միայն Windows 7 և Windows 8 օպերացիոն համակարգերի օգտատերերի համար:

Приложения пакета Microsoft Office для смартфонов на базе операционной системы Android были анонсированы в середине мая. Официальные версии Word, Excel и PowerPoint можно скачать с магазина Google Play начиная с 25 июня.
Сами по себе приложения бесплатны, но для получения доступа к полному набору функций необходима подписка Office 365. Microsoft рассказала, что превью приложений были протестированы на 1900 моделях смартфонов в 83 странах. Компания очень благодарна всем пользователям и учла все их пожелания. Например, именно благодаря им в приложениях появилась возможность подключения к аккаунту Google Drive. Кроме того, пакет Office для Android получил и интеграцию с Dropbox.
А в целом Word, Excel и PowerPoint для Android-смартфонов объединяют в себе знакомый пользователям дизайн, оптимизацию для сенсорных экранов, и удобные функции чтения, создания и редактирования документов.
Облачный сервис Office 365 корпорации Microsoft стал доступным для армянских пользователей уже с 12 ноября 2013 года. Microsoft Office 365 – это облачное проприетарное программное обеспечение, распространяющееся по схеме «программное обеспечение + услуги» (Software + Services). Об обеспечении было объявлено осенью 2010 года. Оно стало впервые доступно во всём мире 28 июня 2011 года. В комплект вошли все инструменты, которые фактически уже стали стандартом для работы в любом офисе: почта бизнес-класса на сервере Exchange, со всеми присущими ей возможностями; портал Sharepoint и публичный сайт-визитка с простым конструктором страниц; мессенджер Lync, позволяющий обмениваться не только текстовыми фразами, но и проводить видео- и аудио- конференции.
Весь этот набор можно взять в аренду с помесячной или годовой оплатой, причем части и возможности набора могут комбинироваться в соответствии с потребностями пользователей. Единственное необходимое условие – браузер и доступ в Интернет. Причем испытательный срок для клиентов устанавливается в 4 месяца, когда клиенты смогут зарегистрироваться он-лайн за 10-15 мин и бесплатно использовать облачный сервис. Office 365 пока доступен только для пользователей операционных систем Windows 7 и Windows 8.