25 Հունիս 2015 - 14:30 AMT
Վրացական Airzena- Georgian Airways ավիաընկերությունը հունիսի 29–ից կսկսի իրականացնել Թբիլիսի–Երևան–Թբիլիսի կանոնավոր չվերթները, ավիաընկերությանը համապատասխան թույլտվություն արդեն տրվել է: Այս մասին գրում է «Նովոստի–Գրուզիա» գործակալությունը՝ Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարության Քաղաքացիական ավիացիայի գործակալությանը հղումով։
Թռիչքները կիրականցվեն շաբաթական չորս անգամ, տոմսի արժեքը` 55 եվրոյից սկսած։
Վրաստանի և Հայաստանի միջև կանոնավոր ավիահաղորդակցությունը դադարել էր 2011–ին։ «Արմավիա» ավիաընկերոփւթյունը, որն այդ պահին կանոնավոր չվերթներ էր իրականացնում քաղաքների միջև, բացատրել է իր որոշումը ձմեռային ամիսներին այդ երթուղու ցածր շահութաբերությամբ, գրում է ԱՌԿԱ-ն։
Airzena ավիաընկերությունը ստեղծվել է 1993–ի սեպտեմբերին։ Ի սկզբանե, Airzena–ն չարթերային թռիչքներ է կատարել Արաբական Միացյալ Էմիրություններ, Իտալիա, Չինաստան, Եգիպտոս, Հնդկաստան, Սիրիա, ինչպես նաև կանոնավոր չվերթներ` Ավստրիա (Վիեննա)։ 1999-ին Airzena–ն դարձել է Վրաստանի ազգային ավիափոխադրողը։ 2004-ին վերանվանվել է Georgian Airways:
Georgian Airways ավիաընկերությունն ունի միջին մագիստրալային Boeing 737 և CRJ ինքնաթիռներ։ Այսօրվա դրությամբ ավիաընկերությունը չվերթներ է իրականացնում դեպի 14 քաղաք։

Грузинская авиакомпания Airzena — Georgian Airways с 29 июня начнет выполнять регулярные рейсы Тбилиси-Ереван-Тбилиси, соответствующее разрешение авиакомпании уже выдано, сообщает «Новости-Грузия» со ссылкой на Агентство гражданской авиации Минэкономики Грузии.
Полеты будет осуществляться с частотой четыре раза в неделю, стоимость билета — от 55 евро.
Регулярное авиасообщение между Грузией и Арменией было прервано в 2011 году. Армянская авиакомпания «Армавиа», осуществляющая на тот момент регулярные рейсы между городами, пояснила свое решение малой рентабельностью этого маршрута в зимние месяцы.
Авиакомпания Airzena была создана в сентябре 1993 года. Изначально, Airzena выполняла чартерные рейсы в Объединенные Арабские Эмираты, Италию, Китай, Египет, Индию, Сирию, а также регулярные рейсы в Австрию (Вену). В 1999 году Airzena стала национальным перевозчиком Грузии.
В августе 2004 года Airzena была переименована в Georgian Airways, однако название «Airzena» до сих пор широко употребляется в качестве короткого фирменного знака.
Флот авиакомпании Georgian Airways состоит из среднемагистральных самолетов Boeing 737 и CRJ. На сегодняшний день авиакомпания осуществляет рейсы в 14 городов.