Ամբողջությամբ էլեկտրական ավտոմեքենաները դարձել են մեքենաշինական արդյունաբերության գլխավոր թրենդը: Tesla Motors-ից բացի նոր մոդելների ստեղծման մասին հայտարարել են խոշոր արտադրողները: Պահանջարկը շարունակում է աճել: Էլետրամոբիլներ են հայտնվում նույնիսկ սպորտային միջոցառումներում:
Լոնդոնում ավարտվեց 2014-2015 թթ. «Ֆորմուլա Ե» մրցաշարի պատմության մեջ առաջին մրցաշրջանը, որին մասնակցել են բացառապես էլեկտրական ավտոմեքենաներ: Հունիսի 28-ին այստեղ տեղի ունեցավ մրցումների վերջին, 11-րդ փուլը: Մրցաշարի եզրափակիչն անկանխատեսելի էր: Եզրափակիչ փուլում հաղթանակ տարավ Սեմ Բերդը Virgin Racing թիմից, իսկ չեմպիոն ճանաչվեց Նելսոն Պիկեն NEXTEV TCR-ից` նա առաջ անցավ E.dams-Renault ներկայացնող Սեբաստիան Բուեմիից ընդամենը 1 միավորով:
Կազմակերպիչները հայտնել են, որ «Ֆորմուլա Ե»-ի հաջորդ մրցաշրջանում ակնկավում են կանոնների փոփոխություններ: Այդպես, մասնակիցները կկարողանան օգտագործել սեփական մարտկոցներն ու շարժիչները: Մրցավազքի հիմնական նպատակը էլեկտրամոբիլների գաղափարը լայն հանրության շրջանակներում տարածելն է:

Полностью электрические автомобили превратились в главный тренд автомобильной промышленности. Кроме Tesla Motors о создании своих моделей заявили крупнейшие производители. Спрос продолжает расти. Электромобили появляются даже на спортивных мероприятиях.
В Лондоне завершился первый в истории сезон гонок «Формулы Е» 2014-2015 годов, в котором участвовали исключительно электромобили. 28 июня здесь прошел последний, 11 этап соревнований. Финал турнира оказался непредсказуемым. Так, победу в завершающей гонке одержал Сэм Берд из команды Virgin Racing, а чемпионом был признан Нельсон Пике из NEXTEV TCR – он опередил Себастьена Буэми из E.dams-Renault всего на одно очко.
Организаторы сообщили, что в следующем сезоне «Формулы Е» ожидается ряд изменений в правилах. Так, участники смогут использовать собственные батареи и двигатели. Основной задачей гонок останется продвижение электромобилей в массы.