13 Հուլիս 2015 - 10:00 AMT
Հուլիսի 13-ի վաղ առավոտյան Փարիզի արվարձանում գտնվող առևտրի կենտրոններից մեկում անհայտ անձինք պատանդ էին վերցրել 18 աշխատակցի: Ինչպես հայտնել է BFMTV հեռուստաալիքը, հատուկ նշանակության ուժերին հաջողվել է դուրս բերել Primark խանութից բոլոր պատանդներին: Ազատվածների թվում վիրավորներ չկան, սակայն մեկին անհապաղ բուժօգնություն է պահանջվել:
Այժմ ոստիկանության աշխատակիցներն առևտրի կենտրոնում են` պարզելու 3 չարագործի գտնվելու վայրը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:
Հարձակումը Primark խանութի վրա իրականացվել է տեղի ժամանակով 06:30-ին: Այժմ խանութի հեռախոսն արգելափակված է:
Ավելի վաղ ֆրանսիական ԶԼՄ-ները իրավապահներին հղումով հայտնել էին, որ «առավոտյան 07:00-ին շրջանակում խանութի աշխատակիցներից մեկը կարճ հաղորդագրություն էր ուղարկել իր ընկերոջը` հայտնելով, որ 2 զինյալ պատանդ են վերցրել խանութի աշխատակիցներին»:

French police are hunting for three armed men who stormed a Primark store in an suspected robbery attempt north of Paris, BBC News reports.
The gunmen fled the scene after special forces evacuated 18 people trapped inside the Qwartz shopping centre in Villeneuve-la-Garenne.
None of those released 18 people was injured. The area around the shopping centre has been shut down.
The incident began early on Monday and lasted several hours.
"At around 06:30 (04:30 GMT), three armed criminals went into the Primark store for what we think was initially an attempt at armed robbery," a police source, who wished to remain anonymous, is quoted as saying by AFP.
Another police source said an employee first alerted her boyfriend of the hold-up at around 07:00 when she sent him a text message saying they had been taken hostage by two armed men.
There are reports that one of the men has been recognized as a Primark employee, but there has been no confirmation from police.