Վերջերս էքշն-տեսախցիկների աշխարհի ամենախոշոր արտադրող GoPro ընկերությունն առաջարկեց նոր սերնդի HERO4 Session սարքեր: Լինելով շուկայի այդ սեգմենտի գլխավոր նորարարը` ընկերությունը շարունակում է ընդլայնել իր տեսականին ու ծառայությունները, որոնք նախատեսված են էքստրիմի սիրահարների համար: Արտադրողը հայտարարեց բովանդակության արտոնագրման պորտալի գործարկման մասին, որտեղ գովազդային ընկերությունները կկարողանան գնել էքստրեմալների տեսահոլովակների օգտագործման իրավունքները իրենց նյութերում օգտագործելու համար:
Ըստ AdWeek ռեսուրսի տվյալների, այժմ կայքում ներկայացված է ամատորների և պրոֆեսիոնալ տեսագրողների մոտ 600 աշխատանք: Տեսագրության գինը սկսվում է 1000 ԱՄՆ դոլար նիշից և ուղղակիորեն կախված է նրանից, թե ինչ նպատակով է օգտագործվելու կոնտենտը: GoPro-ն փաստացի կիրառում է տարածում ստացած ֆոտոբանկերի աշխատանքի մոդելը, իսկ պորտալը հասանելի կլինի միայն հավանություն ստացած մեդիաընկերությունների համար:
Պորտալը թույլ կտա արագ գտնել անհրաժեշտ տեսանյութը բանալի բառերի օգնությամբ, գործում է նաև ճանաչողական դիտման գործառույթը և նույնիսկ բովանդակության բեռնումը գնումից առաջ կատարվում է անհրաժեշտ ձևաչափով: GoPro-ի ներկայացուցիչները չեն նշում հեղինակներին փոխանցումների չափը, սակայն ակտիվ հանգստի սիրահարները չպետք է որ անտեսեն լրացուցիչ վաստակի հնարավորությունը:

Недавно крупнейший в мире производитель экшн-камер – компания GoPro представила новое поколение устройств под названием HERO4 Session. Будучи главным инноватором в этом сегменте рынка, компания продолжает расширять свой ассортимент и услуги, предназначенные любителям экстрима. Производитель объявил о запуске портала лицензирования контента, где рекламные агентства смогут покупать права на использование видеороликов экстремалов в своих материалах.
По данным ресурса AdWeek, сейчас на сайте представлено около 600 работ аматоров и профессиональных видеографов. Цена видео начинается с отметки в тысячу американских долларов и напрямую зависит от того, в каких целях будет использоваться контент. GoPro фактически переняла модель работы популярных фотобанков, а доступ к порталу получат лишь одобренные медиакомпании.
Портал позволяет быстро находить нужное видео по ключевым словам, также поддерживается функция ознакомительного просмотра и даже загрузки контента в подходящем формате перед покупкой. Но для снижения риска мошенничества в кадр будут добавлены водяные знаки.
Представители GoPro не сообщают размер отчислений авторам, однако пренебрегать возможностью дополнительного заработка любителям активного отдыха определенно не стоит.