8 Օգոստոս 2015 - 09:25 AMT
Apple ընկերությունը 1-2 շաբաթով հետաձգում է iPhone 6s սմարթֆոնների զանգվածային արտադրությունը: Այդ մասին հայտարարել է KGI Securities-ի վերլուծաբան Մին Չի Կուոն, որը հայտնի է Apple-ի վերաբերյալ իր հստակ կանխատեսումներով, ուստի նրա ասածները միշտ մեծ ուշադրության են արժանանում:
Վերլուծաբանը պնդում է, որ Apple-ը կրճատել է iPhone 6-ի և iPhone 6 Plus-ի պատվերների քանակը` թույլ տալու համար պայմանագրային արտադրողներին սկսել նոր մոդելների արտադրությունը: Ակնկալվում է, որ զանգվածային արտադրությունը կմեկնարկի օգոստոսի կեսից կամ ավարտից ոչ շուտ: Կուոն հայտնել է, որ iPhone 6s-ի արտադրության 60%-ը կիրականացնի Foxconn-ը, այն դեպքում, երբ մնացած 40%-ը բաժին կընկնի Pegatron-ին: Փոխարենը Foxconn-ը ստացել է iPhone 6s Plus արտադրության բոլոր պատվերները: Նման ծանրաբեռնվածության դեպքում ընկերության աշխատակիցները ստիպված կլինեն արտաժամյա աշխատել:
Ինչևէ, քիչ հավանական է, որ հետաձգումն ազդի նոր սմարթֆոնների անոնսի ամսաթվի վրա: Ակնկալվում է, որ դրանք կներկայացվեն սեպտեմբերի 11-ին:

8 Август 2015 - 07:48 AMT
Компания Apple откладывает начало массового производства новых смартфонов iPhone 6s на одну-две недели. Об этом заявил аналитик KGI Securities Мин-Чи Куо, который известен своими точными прогнозами касательно Apple, а потому его словам всегда уделяется достаточно большое внимание.
Аналитик утверждает, что Apple сократила количество заказов на iPhone 6 и iPhone 6 Plus для того, чтобы позволить контрактным производителям начать сборку новых моделей. Ожидается, что массовое производство теперь стартует не раньше середины или конца августа. Куо сообщил, что сборкой 60% iPhone 6s займется Foxconn, тогда как производство остальных 40% ляжет на плечи Pegatron. Зато Foxconn получила все заказы на iPhone 6s Plus. При такой нагрузке работникам компании даже придется трудиться сверхурочно.
Как бы то ни было, маловероятно, что задержки повлияют на дату анонса новых смартфонов. Ожидается, что представлены они будут 11 сентября.
Информаторы Bloomberg ранее сообщили, что iPhone 6s иiPhone 6s Plus получат поддержку технологии Force Touch, определяющей силу нажатия на экран смартфона. Кроме того, уже началось производства нового поколения iPhone.