Միկրոբլոգերի Twitter ծառայությունը չեղարկել է 140 նիշ սահմանափակումը անձնական հաղորդագրությունների համար: Ծառայության թիմը հայտարարել է, որ այսուհետ օգտատերերը կարող են միմյանց անձնական հաղորդագրություններ ուղարկել` չգերազանցելով 10.000 նիշը: Ինչ վերաբերում է հրապարակային հաղորդագրություններին, ապա սահմանփակումը պահպանվում է:
Փոփոխությունը սկսել է գործել օգոստոսի 12-ից բոլոր հարթակներում, որտեղ հասանելի են Android-ն ու iOS-ը, twitter.com գլխավոր կայքում, Mac-ի համար TweetDeck և Twitter հավելվածներում : «Այսօրվա փոփոխությունը ևս մեկ քայլ է Twitter-ի անձնական հատվածն ավելի հզոր ու զվարճալի դարձնելու ճանապարհին»,-հայտարարել է սոցցանցի իր էջում Twitter Inc-ում Direct Messages նախագծի ղեկավար Սաչին Ագարվալը:
Twitter սոցցանի գլխավոր տնօրեն Դիկ Կոստոլոն հեռացավ պաշտոնից հուլիսի 1-ին, սակայն մնում է ընկերության տնօրենների խորհրդում: Մինչ հատուկ հանձնաժողովը կզբաղվի ինտերնետ ռեսուրսի նոր ղեկավարի որոնումներով, Twitter-ը ժամանակավորապես կգլխավորի նրա համահիմնադիրներից մեկը` Ջեկ Դորսին:

13 Август 2015 - 10:54 AMT
Сервис микроблогов Twitter отменил лимит в 140 символов для личных сообщений. Команда сервиса объявила, что теперь пользователи могут отправлять друг другу личные сообщения, не превышающие 10.000 знаков. Что касается публичных сообщений, то лимит остался прежним.
Изменение начало действовать с 12 августа на всех платформах, где доступен сервис – Android и iOS, на главном сайте twitter.com, в приложенияхTweetDeck и Twitter для Mac.«Сегодняшнее изменение – это еще один большой шаг к тому, чтобы сделать приватный сегмент Twitter еще более мощным и развлекательным», – заявил на своей страничке в соцсети руководитель проекта Direct Messages в Twitter Inc. Сачин Агарвал.