19 Օգոստոս 2015 - 10:45 AMT
HTC սմարթֆոններ արտադրող թայվանական ընկերությունը հետաձգել է իր հերթական առաջատար սմարթֆոնի ներկայացումը: HTC O2 սարքը կներկայացվի ոչ թե 2015-ի հոկտեմբերին, ինչպես նախկինում էր նախատեսվում, այլ 2016-ին և, հավանաբար, կներկայացվի MWC 2016 ցուցահանդեսում:
Չիփսեթը չունի Snapdragon 810-ի թերությունները, աչքի է ընկնում շատ բարձր արտադրողականությամբ և էներգաարդյունավետությամբ: Snapdragon 820-ի օգտագործումը HTC O2-ում թույլ կտա ընկերությանը ստեղծել նոր սերնդի լիարժեք առաջատար սմարթֆոն, որն, ինչպես հուսով են HTC-ում, կկարողանա շտկել ընկերության վիճակը սմարթֆոնների շուկայում:
Ինչ վերաբերում է առաջատարի նոր անվանմանը, ապա այն, հավանաբար, խորհրդանշում է «վերբեռնումը», որը, ինչպես հուսով է թայվանական արտադրողը, կտարանջատի սմարթֆոնը HTC One M շարքի անհաջող ժառանգությունից` նշանավորելով HTC-ի պատմության նոր էջը:
Օրերս HTC-ն հայտարարեց անձնակազմի մասսայական կրճատումների և որոշ սարքերի արժեքի նվազեցման մասին: Դա կապված է նրա հետ, որ թայվանական ընկերությունը մտադիր է կենտրոնանալ առաջատար մոդելների վրա` հուսալով, որ կկարողանա մրցակցել Apple-ի և Samsung-ի հետ:
HTC-ի ֆինանսական վիճակը շարունակում է վատթարանալ: Վերջերս HTC One M9-ի գործարկումից հետո ընկերության բաժնետոմսերը կորցրեցին իրենց արժեքի մոտ 50 տոկոսը: Ցածր պահանջարկի պատճառով ընկերությունը ստիպված էր 30 տոկոսով կրճատել իր առաջատար սմարթֆոնի արատդրությունը: Այժմ արտադրողը միլիոնավոր վնասներ է կրում: Այսօրվա դրությամբ HTC-ի շուկայական արժեքը 2 մլրդ դոլարից մի փոքր ավելի է, այն դեպքում, երբ 2011-ին գնահատվում էր 33,8 մլրդ: Ինչ-որ կերպ իրավիճակը շտկելու համար HTC-ն հայտարարում է, որ նոր սմարթֆոն է մշակում, որի ռելիզը նախատեսված է ընթացիկ տարվա հոկտեմբերին:

Тайваньский производитель смартфонов HTC отложил дебют своего очередного флагманского смартфона. Устройство под названием HTC O2 дебютирует не в октябре 2015 года, как считалось ранее, а лишь в 2016 году, и, скорее всего, будет представлено на выставке MWC 2016.
Этот чипсет лишен недостатков Snapdragon 810. Он отличается очень высокой производительностью и энергоэффективностью. И использование Snapdragon 820 в HTC O2 позволит компании создать полноценный флагманский смартфон нового поколения, который, как рассчитывают в HTC, сможет поправить положение компании на рынке смартфонов.
Что касается нового названия флагмана, то оно, скорее всего, символизирует «перезагрузку», на которую рассчитывает тайваньский производитель, и отделяет смартфон от неудачного наследия линейки HTC One M, подчеркивая начало новой главы в истории HTC.
На днях компания объявила о своих планах по массовому сокращению персонала и снижении стоимости на некоторые устройства. Связано это с тем, что HTC намерена сосредоточиться на флагманских моделях, надеясь таким образом составить конкуренцию Apple и Samsung.
Финансовый директор HTC Чиалин Чанг сообщил, что кадровые сокращения затронут все офисы и подразделения. Кроме того, HTC объявит о скидках на некоторые модели устройств, которые могут продлиться до первого квартала следующего года. Дальнейшие комментарии Чанг давать отказался.
Известно, что принять столь непростое решение HTC вынудили негативные отчеты за первые кварталы текущего года и не слишком позитивный прогноз на третий квартал. Промышленные обозреватели давно списали компанию со счетов, заявив, что ее продукция неконкурентоспособна и неоригинальна.