24 Օգոստոս 2015 - 07:33 AMT
Կարճատև ընդմիջումից հետո Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը վերագործարկել է փոքր և միջին բիզնեսի վարկավորման ծրագիրը: Փոքր և միջին բիզնեսի զարգացումը Բանկը համարում է հեռանկարային ուղղություն և մտադիր է ակտիվորեն վարկավորել այդ ուղղությունը, հայտնում է Առէկսիմբանկի մամլո ծառայությունը:
Նախկինում` ՀՀ ԿԲ վերաֆինանսավորման ծրագրի շրջանակներում ՓՄՁ վարկավորման գծով Բանկը առաջատար եռյակի ցանկում էր: ՓՄՁ վարկավորման ծավալների ավելացումը նախանշված է նաև 2015-2017թթ. Առէկսիմբանկի ռազմավարական զարգացման ծրագրով: Մինչև 2015թ. տարեվերջ մենք մտադիր ենք տեղաբաշխել մոտ 1 մլրդ ՀՀ դրամ:
ՓՄՁ վարկավորումն իրականացվելու է ինչպես սեփական, այնպես էլ միջազգային ֆինանսական կազմակերպություններից ներգրավված միջոցների հաշվին: «Այսօր Առէկսիմաբնկն առաջարկում է շահավետ պայմաններով վարկեր. վարկի գումարը` մինչև 50 մլն ՀՀ դրամ, տարեկան տոկոսադրույքը` 14%, վարկի ժամկետը` 7 տարի:
Վարկային հայտով կարելի է դիմել Բանկի բոլոր մասնաճյուղեր (http://www.areximbank.am/ru/branches/) կամ ՓՄՁ վարկավորման բաժին` ք. Երևան, Մ. Մկրտչյան 12 հասցեով, ասվում է մամլո-հաղորդագրության մեջ:

После небольшого перерыва «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» вновь возобновил программу кредитования малого и среднего бизнеса. «Банк считает для себя развитие малого и среднего бизнеса перспективным направлением и будет активно его кредитовать»,- сообщает пресс-служба Арэксимбанка. «В прошлые годы банк уже входил в тройку лидеров кредитования МСБ по программе рефинансирования ЦБ РА. Увеличение объемов кредитования МСБ заложено и в программе стратегического развития Арэксимбанка до 2017 года. До конца 2015 года мы планируем освоить порядка 1 млрд. драмов».
В пресс-службе также пояснили, что кредитование МСБ будет производиться как за счет собственных ресурсов, так и за счет средств, привлеченных от международных финансовых организаций. «Сегодня Арэксимбанк предлагает кредиты на очень выгодных условиях: сумма кредита – до 50 млн. драмов, процентная ставка – 14% годовых, срок – 7 лет. С заявкой на кредитование можно обратиться во все филиалы банка (http://www.areximbank.am/ru/branches/) или в отдел по кредитованию МСБ по адресу г. Ереван, ул. М. Мкртчяна 12»,- отмечается в пресс-релизе.