Ամերիկյան Apple ընկերությունը մտադիր է զբաղվել կինոյի արտադրությամբ մեծ և փոքր էկրանի համար: Այդ մասին հայտնում է Variety հանդեսը սեփական աղբյուրների վրա հղումով:
Ըստ պարբերականի տեղեկությունների, Apple-ը մի շարք նախնական բանակցություններ է վարել հոլիվուդյան ստուդիաների ղեկավարների հետ` մտադրություն ունենալով արտադրել սեփական կոնտենտը ֆիլմերի և սերիալների տեսքով: Բանակցությունների ընթացքի մասին տեղեկությունները հայտնել է Էդդի Քյուն, որն ընկերությունում պատասխանատու է բովանդակության համար:
Ըստ աղբյուրի, որը բարձր պաշտոն է զբաղեցնում ստուդիաներից մեկում, առաջիկայում Apple-ում նոր բաժին կբացվի տեսակոնտենտի ստեղծման նպատակով, որը տարածվելու է Apple-ի սեփական ծառայությունների միջոցով, ինչը թույլ կտա ընկերությանը մրցակցել այնպիսի ծառայությունների հետ, ինչպիսին օրինակ Netflix-ն է: Առաջիկայում այդ նպատակների համար ընկերությունը կադրային գործակալություն կվարձի, որը կօգնի գտնել առանցքային աշխատակիցներին:
Մեկ այլ աղբյուր վերջերս հայտնել է պարբերականին, որ Apple-ի հետաքրքրությունը ինդուստրիայի հանդեպ բավականին մեծ է, սակայն ընկերությունը դեռ մտադիր չէ կոնկրետ քայլեր ձեռնարկել: Apple-ը նախկինում ևս հետաքրքրվել է ոլորտով` TopGear շոուի հաղորդավար Ջերեմի Քլարկսոնի հեռանալուց հետո ընկերությունը, ըստ չհաստատված տվյալների, աշխատանք է առաջարկել նրան, սակայն Քլարկսոնը արդյունքում պայմանագիր կնքեց Amazon-ի հետ:

Американская компания Apple намерена заняться производством кинопродукции для больших и малых экранов. Об этом сообщает журнал Variety со ссылкой на собственные источники.
По информации журнала, Apple провели ряд предварительных переговоров с руководителями голливудских студий, в ходе которых выразили интерес в производстве собственного контента в виде фильмов и сериалов. При этом информация о ходе переговоров поступала непосредственно от Эдди Кью, который отвечает в компании за контент.
Согласно источнику, занимающему высокую должность в одной из студий, в ближайшее время в Apple должен появиться отдел по созданию видеоконтента, который будет распространяться через собственные сервисы Apple, что позволит компании конкурировать с такими сервисами, как Netflix. В ближайшее время для этих целей в компании планируют нанять кадровое агентство, которое поможет найти ключевых сотрудников.
Другой из источников сообщил изданию, что интерес Apple к индустрии является достаточно сильным, однако компания пока не планирует предпринимать каких-либо конкретные шаги. При этом интерес Apple к производству контента отмечался и ранее: после ухода Джереми Кларксона – ведущего шоу TopGear, компания, по неподтвержденным данным, сделала ему предложение о работе – однако Кларксон в итоге подписал контракт с Amazon.