Հարավկորեական LG Electronics ընկերությունը մշակում է LG V10 անվանումով նոր սմարթֆոնը, որի գլխավոր առանձնահատկությունը միանգամից երկու էկրանների առկայությունն է։ Այս մասին հայտնում է գրեթե միշտ իրականությանը համապատասխանող տեղեկատվությամբ հայտնի ինսայդեր Էվան Բլասսը՝ հիմնվելով TENAA չինական արտոնագրային գործակալության հրապարակած տեղեկության վրա։
Եթե հավատանք աղբյուրին, 2560×1440 պիքսել Quad HD-թողունակությամբ 5,7-դյույմանոց հիմնական էկրանի վերևում տեղադրված է լրացուցիչ դիսփլեյ՝ տեղակայված 5 մեքապիքսել խտությամբ դիմային ֆոտոխցիկի աջ կողմում։ Ֆոտոխցիկը նույնպես ոչ սովորական է․ամենայն հավանականությամբ սմարթֆոնում կիրառվում է երկու օբյեկտիվներով համակարգ։
LG V10 կառուցված է 6 միջուկ ունեցող Qualcomm Snapdragon 808 պլատֆորմի վրա, ունի 3ԳԲ օպերատիվ և 64 ԳԲ ներառված հիշողություն՝ micro-SD ֆորմատի քարտերի միջոցով ընդլայնվելու հնարավորությամբ։
Մոբիլ սարքը զինված է 16 մեգապիքսել խտությամբ հետևի ֆոտոխցիկով՝ կրկնակի LED-լուսարձակմամբ ու լազերային ինքնաֆոկուսի ֆունկցիայով։ Առանձին պետք է նշել մատնահետքերի սքաները՝ ներառված սնուցման կլոր կոճակում։
Տեղեկության համաձայն, LG V10-ի պաշտոնական շնորհանդեսը տեղի կունենա 2015թ-ի հոկտեմբերին։ Սմարթֆոնի արժեքի մասին ճշգրիտ տեղեկատվություն առայժմ չկա։
Հարավկորեական ընկերության սմարթֆոնների արտադրությունը ներկայումս անկում է ապրում։ Ապրիլին թողարկված LG առաջատար G4-ը չկարողացավ մրցակցել Samsung-ի Galaxy S6-ի և iPhone 6-ի հետ: Սմարթֆոնների համաշխարհային շուկայում ընկերությունը նախկինում երրորդ տեղում էր, իսկ այժմ նահանջել է 5-րդ տեղը` զիջելով չինացի մրցակիցներին` Huawei-ին և Xiaomi-ն:

4 Сентябрь 2015 - 07:43 AMT
Южнокорейская компания LG Electronics разрабатывает новый смартфон под названием LG V10, главной особенностью которого станет наличие сразу двух экранов. Об этом сообщает известный своими достоверными утечками инсайдер Эван Бласс, основываясь на опубликованной в базе данных китайского сертификационного агентства TENAA информации.
Если верить источнику, над основным 5,7-дюймовым экраном с Quad HD-разрешением 2560×1440 пикселей находится вспомогательный дисплей, расположенный справа от 5 Мп фронтальной камеры. Она тоже не совсем обычная – похоже, в смартфоне используется система с двумя объективами.
LG V10 построен на базе шестиядерной платформы Qualcomm Snapdragon 808, наделен 3 ГБ оперативной и 64 ГБ встроенной памяти с возможностью расширения посредством карт формата micro-SD.
Оснащение мобильного аппарата также включает тыльную 16 Мп камеру с двойной LED-вспышкой и функцией лазерного автофокуса. Отдельного упоминания заслуживает сканер отпечатков пальцев, интегрированный в круглую кнопку питания.
Сообщается, что официальный анонс LG V10 состоится в октябре 2015 года. Точной информации о цене смартфона пока нет.
Производство смартфонов южнокорейской компании сейчас переживает спад. Выпущенный в апреле флагман LG G4 не смог конкурировать с Galaxy S6 от Samsung и iPhone 6. На мировом рынке смартфонов компания ранее занимала третье место, однако сейчас опустилась на пятое, уступив китайским конкурентам – Huawei и Xiaomi.