16 Սեպտեմբեր 2015 - 07:13 AMT
Ամերիաբանկը տրամադրում է ՀՀ դրամով բիզնես վարկեր առնվազն 6 ամիս և ավել գործունեություն ծավալած փոքր և միջին ձեռնարկատերերին: Գերմանահայկական հիմնադրամի կողմից իրականացվող ՓՄՁ աջակցության ծրագրերի շրջանակներում ՓՄՁ վարկերն Ամերիաբանկի կողմից տրամադրվում են տարեկան 13.5% տոկոսադրույքով: Վարկավորման հիմնական նպատակն է աջակցել իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերին ձեռք բերելու իրենց բիզնեսի զարգացման համար անհրաժեշտ շրջանառու և հիմնական միջոցներ, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Բիզնես վարկը տրամադրվում է պարզեցված եղանակով, անհրաժեշտ է միայն, որ վարկառուն բանկում լրացնի համապատասխան դիմում-հայտը և 2 բանկային օրվա ընթացքում կտեղեկացվի բանկի նախնական որոշման վերաբերյալ:
Ընթացիկ տարվա կիսամյակային արդյունքներով Ամերիաբանկը առաջատարն է վարկային ներդրումների ծավալով, որը կազմել է 257 մլրդ ՀՀ դրամ` աճելով 34%-ով նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, այդ թվում, ՓՄՁ-ների մասով աճը նշված ժամանակահատվածում կազմել է 45%:

Америабанк предлагает новые виды драмовых бизнес-кредитов для всех субъектов МСБ, проработавших на рынке 6 месяцев и более, передает пресс-служба банка.
В рамках программ Немецко-армянского фонда по оказанию поддержки МСБ Америабанк предоставляет кредиты с процентной ставкой до 13,5% годовых. Основной целью данного кредитования является содействие юридическим лицам и частным предприятиям в приобретении оборотных и основных средства, необходимых для развития их бизнеса.
Бизнес-кредиты предоставляются по упрощённой процедуре: заемщик должен заполнять соответствующую заявку, после чего в течение двух рабочих дней банк сообщит клиенту о предварительной решении.
По итогам первого полугодия 2015 года Америабанк лидирует по показателю кредитных вложений, объем которых составил порядка 257 млрд. драмов, что больше показателя аналогичного периода прошлого года на 34%. При этом кредитные вложения по линии МСБ за отчетный период выросли на 45%, передает АРКА.