Չինական OnePlus ընկերությունը մտադիր է ևս մեկ սմարթֆոն թողարկել մինչև 2015-ի ավարտը: Ինչպես հայտնում են աղբյուրները, սարքը շատ խիստ կտարբերվի OnePlus 2 օրիգինալ առաջատարից, որը ներկայացվեց հուլիսի վերջին:
Ինչպես հայտնի է, OnePlus 2-ը նախատեսված է այն օգտատերերի համար, որոնք ցանկանում են ստանալ մատչելի, բայց հզոր սմարթֆոն հզոր պարամետրերով: Նորույթը, որը կներկայացվի մի քանի ամսից, կտարբերվի OnePlus 2-ից ոչ միայն առավել գրավիչ դիզայնով, բայց և որոշ եզակի գործառույթներով, որոնց թվում, օրինակ, կլինի երկու տեսախցիկ հետևի պանելին, որոնց տակ տեղադրված է կրկնակի LED-բռնկում, որը թույլ կտա բարձրացնել նկարահանման որակը թույլ լուսավորության դեպքում:
Ստորին մասում գտնվում է մատնահետքերի սկաները, որը կատարված է Nexus շարքի չազդագրված սմարթֆոնների ոճով: Սմարթֆոնի ստորին կողմում դինամկիների երկու ցանց կա, որոնց միջև գտնվում է microUSB պորտը: Ժամանակին OnePlus-ի ղեկավար Կառլ Փեյը արդեն զգուշացրել էր, որ հաջորդ սմարթֆոնը նախատեսված կլինի այլ թիրախային շերտի համար: Ըստ տեղեկությունների, դա կլինեն ֆոտոսիրահարները: Ինչ վերաբերում է մյուս որակներին, դրանք դեռ չեն հրապարակվում:
OnePlus 2-ի հիմքը Snapdragon 810 v2.1 ապարատային հարթակն է 1,8 ԳՀց հաճախականությամբ 8-միջուկանի պրոցեսորով և Adreno 430 գրաֆիկայով: Սմարթֆոնը կունենա 600 նիտ պայծառության 5,5-դյույմանոց սենսորային դիսփլեյ 1920х1080 պիկսել թողունակությամբ, ինչն, ըստ ընկերության ինժեներների, բավարար է բավականին մեծ թվով օգտատերերի համար: OnePlus 2-ն ունի 4 Գբայթ LPDDR3 օպերատիվ հիշողություն և 64 Գբայթ ներկառուցված հիշողություն, f/2.0 դիաֆրագմայով 13 Մպ տեսախցիկն օգտագործում է 1,3մկմ պիկսել, ինչը ապահովում է նկարահանման բարձր որակը թույլ լուսավորության դեպքում: Բացի այդ, գաջեթի տեսախցիկն ունի պատկերի օպտիկական կայունացուցիչ, լազերային ավտոֆոկուս և կրկնակի LED-լուսավորում: Բացի այդ OnePlus 2-ը գրեթե 1 մմ հաստ է նախորդից:
OnePlus 2-ը վաճառքը մեկնարկել է օգոստոսի 11-ից $389 (մոտ 185.000 դրամ ընթացիկ փոխարժեքով): OnePlus սմարթֆոնը չինական ընկերության առաջին սարքն է, որը ներկայացնում է այն որպես «սմարթֆոններին վերացնող»: Ներկայացվել է 2014-ի ապրիլի 23-ին, որպես ընկերության առաջին արտադրանք: Սմարթֆոնը մշակվել է որպես բավականին էժան սարք, որը արտադրության որակով համադրելի է այդ շրջանի մյուս առաջատարների հետ: Այն առաջին անգամ վաճառքի հանվեց 2014-ի ապրիլի 25-ին բացառապես հատուկ հրավերներով OnePlus կայքում:
Հրավերները կարելի էր ստանալ, մասնակցելով տարբեր մրցույթների: 2015-ի ապրիլի 20-ից ի վեր սարքերը վաճառվում են առանց հրավերների: Հարկ է նշել, որ չինական տարբերակն ի սկզբանե ազատ վաճառքի էր հանվել Չինաստանի տարածքում: Ընկերությունը կարողացավ 13 ամսում ավելի քան 1 մլն սմարթֆոն վաճառել: Լավագույն տեխնիկական որակների և ցածր գնի զուգակցումը թույլ տվեց ընկերությանը բազմաթիվ երկրպագուներ ձեռք բերել, որոնք անհամբեր սպասում էին հաջորդ թողարկմանը:

21 Сентябрь 2015 - 09:07 AMT
Китайская компания OnePlus собирается выпустить еще один смартфон до конца 2015 года. Как сообщают источники, устройство будет очень сильно отличаться от оригинального флагмана OnePlus 2, представленного в конце июля.
Как известно, OnePlus 2 ориентирован на пользователей, рассчитывающих получить доступный, но мощный смартфон с мощными характеристиками. Новинка, которая будет представлена через несколько месяцев, будет отличаться от OnePlus 2 не только более привлекательным дизайном, но и некоторыми уникальными функциями, среди которых, к примеру, окажутся две камеры на тыльной панели с расположенной под ними двойной LED-вспышкой, которая позволит повысить качество съемки при слабой освещенности.
Ниже расположен круглый сканер отпечатков пальцев, выполненный в стиле еще неанонсированных смартфонов линейки Nexus. На нижней грани смартфона разместились две сетки динамиков, между которыми расположен порт microUSB.
В свое время глава OnePlus Карл Пей уже предупреждал, что следующий смартфон компании будет ориентирован на другую целевую аудиторию. И, судя по информации, этой аудиторией окажутся фотолюбители. Что касается остальных характеристик новинки, то они пока не озвучиваются.
Начинка флагманского смартфона OnePlus 2 была представлена аппаратной платформой Snapdragon 810 v2.1 с 8-ядерным процессором с частотой 1,8 ГГц и графикой Adreno 430. Его 5,5-дюймовый сенсорный дисплей имеет яркость в 600 нит и разрешение 1920х1080 пикселей, которого, по мнению инженеров компании, достаточно большинству пользователей. OnePlus 2 оснащен 4 Гбайт оперативной памяти LPDDR4 и 64 Гбайт встроенной памяти, в его 13 Мп камере с диафрагмой f/2.0 используются 1,3-мкм пиксели, обеспечивающие высокое качество съемки при слабой освещенности. А помимо этого камера гаджета получила поддержку оптической стабилизации изображения, лазерный автофокус и двойную LED-вспышку. Кроме того, OnePlus 2 почти на 1 мм толще предшественника.
Остальные возможности OnePlus 2 представлены фронтальной 5 Мп камерой, портом USB Type-C, двумя слотами nanoSIM, аккумулятором емкостью 3300 мАч иплатформой OxygenOS на основе Android 5.1. Смартфон имеет размеры 151,8 x 74,9 x 9,85 мм и весит 175 г. Отдельно стоит упомянуть дактилоскопический сенсор OnePlus 2, способный отсканировать отпечаток меньше чем за 0,5 с и поддерживающий до 5 различных профилей.
Продажи OnePlus 2 стартовали 11 августа по цене в $389 (около 185.000 тысяч драм по актуальному курсу).
Смартфон OnePlus One – первое устройство китайской компании, которая позиционировала его как «Убийцу флагманов». Был представлен 23 апреля 2014 года, как первый продукт компании. Смартфон был разработан как недорогое устройство, сравнимое по производительности и качеству с другими флагманами этого периода. Смартфон впервые стал доступен для покупки 25 апреля 2014 года исключительно по специальным инвайтам (приглашениям) на сайте OnePlus. Приглашения можно было получить, участвуя в различных конкурсах. Начиная с 20 апреля 2015 устройства продаются без инвайтов. Стоит отметить, что китайская версия изначально была в свободной продаже на территории Китая. Компания Oneplus смогла за 13 месяцев продать более миллиона своих смартфонов. Сочетание лучших технических характеристик и невысокой цены позволило начинающей компании обзавестись многочисленными поклонниками, которые с нетерпением ждали ее следующий проект.