Microsoft ընկերության Office 2016 գրասենյակային հավելվածների նոր փաթեթը հասանելի կլինի գնումների համար 2015-ի սեպտեմբերի 23-ից: Ինչպես հայտնել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Սաթիա Նադելը, Օffice-ի վերափոխման հիմքում Microsoft-ի վերջին նորարարություններն են: Բոլորին ծանոթ աշխատանքային ծրագրերի շարքից նոր Օffice-ը վերածվել է միմյանց հետ կապված հավելվածների և ծառայությունների հավաքածուի, որոնք ստեղծված են արդյունավետ համատեղ աշխատանքի և գործակցության համար:
Հավելվածների փաթեթում ընդգրկվել են Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook, Project, Visio և Access ծրագրերի նոր տարբերակները: Նորացված Office 2016-ի գլխավոր առանձնահատկությունը փաստաթղթերի վրա համատեղ աշխատանքի լայն հնարավորությունն է: Այդպես, Word-ում, OneNote-ում և PowerPoint-ում հնարավոր կլինի իրական ժամանակի ռեժիմով հետևել բոլոր շտկումներին, որոնք կատարում են նախագծի մասնակիցները:
Օգտատերերն այժմ հեշտությամբ կկարողանան շարունակել աշխատանքը փաստաթղթերի վրա այն պահից, որտեղ կանգ են առել: Դրանում նրանց կօգնի ամենահաճախ օգտագործվող ֆայլերի ցանկը: Հատկանշական է, որ աշխատանքը հնարավոր կլինի վերսկսել ցանկացած սարքից:
Excel 2016-ը ևս անփոփոխ չի մնացել: Այն սերտորեն շաղկապված է Power BI ծառայության հետ և բազում դիագրամներ ունի: Outlook-ն այժմ կկարողանա արագ նոր տեղեկատվություն ստանալ և նույնիսկ ավտոմատ կարգով հեռացնել ոչ այնքան կարևոր նամակները:
Այս անգամ Microsoft-ն ամեն ինչ արեց, որպեսզի օգտատերերը կարողանան հեշտությամբ գտնել իրենց հետաքրքրող տվյալները: Այդ նպատակով գործարկվել է որոնողական Tell Me մեխանիզմը (օգնական) և Smart Lookup (Ինտելեկտուալ որոնում) գործառույթը:

Новый пакет офисных приложений Office 2016 от компании Microsoft будет доступен для покупки 23 сентября 2015 года. Как сообщил генеральный директор компании Сатья Наделла, в основу трансформации Office легли последние инновации Microsoft. Из знакомой всем линейки рабочих программ новый Office превратился в набор связанных друг с другом приложений и сервисов, созданных для продуктивной совместной работы и сотрудничества.
В пакет приложений вошли новые версии программ Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook, Project, Visio и Access. Самой главной особенностью обновленного Office 2016 являются широкие возможности совместной работы над документами. Так, в Word, OneNote и PowerPoint можно будет в режиме реального времени наблюдать за всеми правками, совершаемыми участниками проекта.
Также пользователи теперь с легкостью смогут продолжить работу над документами с того момента, на котором они остановились. Поможет им в этом список самых часто используемых файлов. Примечательно, что возобновить работу можно будет на любом устройстве.
Программа Excel 2016 без изменений не осталась. Она может похвастаться тесной интеграцией с сервисом Power BI и большим количеством вариантов диаграмм. Outlook теперь сможет быстро найти нужную информацию и даже автоматически удалять письма с низким приоритетом.
На этот раз Microsoft сделала все, чтобы пользователи могли с легкостью найти интересующие их данные. С этой целью реализован поисковой механизм Tell Me (Помощник) и функция Smart Lookup (Интеллектуальный поиск).