Միկրոբլոգերի Twitter ծառայությունը նոր պրոդուկտ է մշակում, որը թույլ կտա հանրային հաղորդագրություններ հրապարակել առանց 140 նիշի սահմանափակման: Այդ մասին միանգամից մի քանի աղբյուր է հայտնել ընկերությունից, գրում է Re/code ռեսուրսը:
Օգոստոսի կեսին Twitter-ը վերացրեց 140 նիշի սահմանափակումն անձնական հաղորդագրությունների համար: Ծառայության թիմը հայտարարեց, որ այժմ օգտատերերը կարող են անձնական հաղորդագրություններ ուղարկել` չգերազանցելով 10.000 նիշը:
Դեռևս հայտնի չէ, թե ինչ տեսք կունենա նոր ծառայությունը, սակայն աղբյուրները պնդում են, որ օգտատերերը կկարողանան սոցցանցում երկար հաղորդագրություններ գրել: Ընկերության սեփականատերերը քննարկում են նաև, թե ինչպես պետք է Twitter-ը հաշվի նիշերի քանակը, արդյոք կբացառվեն հղումներն ու պատկերները:
Լրագրողներն այս «մեղմացումը« կապում են ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Ջեկ Դորսիի հաճախորդների բազան ընդլայնելու ցանկության հետ, որը հիմա ունի մոտ կես միլիարդ գրանցված աքաունթ և 140 մլն ակտիվ օգտատեր:
Դորսին նախկինում հայտարարել էր, որ Twitter-ից դժվար է օգտվել, ծառայությունը լճացել է և պետք է զարգանա` ավելի մեծ լսարան ապահովելով: Նիշերի քանակի սահմանափակումը Twitter-ի առանձնահատկությունն էր 2006-ին շուկա դուրս գալուց ի վեր:
Twitter-ի գլխավոր տնօրեն Դիկ Կոստոլոն հեռացավ պաշտոնից 2015-ի հուլիսի 1-ին, սակայն մնում է ընկերության տնօրենների խորհրդում: Մինչ հատուկ հանձնաժողովը որոնում է ռեսուրսի նոր տնօրենի, Twitter-ը ժամանակավորապես գլխավորում է հիմնադիրներից մեկը` Ջեկ Դորսին:

Сервис микроблогов Twitter разрабатывает новый продукт, который позволит публиковать публичные сообщения без ограничения в 140 символов. Об этом сообщили сразу несколько источников в компании, пишет ресурс Re/code.
В середине августа Twitter отменил лимит в 140 символов для личных сообщений. Команда сервиса объявила, что теперь пользователи могут отправлять друг другу личные сообщения, не превышающие 10.000 знаков.
Пока неизвестно, как будет выглядеть новый сервис, но источники утверждают, что пользователи смогут публиковать в соцсеть длинные сообщения. Также владельцы компании обсуждают, как Twitter должен подсчитывать символы в сообщениях, и нужно ли исключать ссылки и изображения из жестких рамок.
Журналисты связывают «послабление» с желанием временного генерального директора компании Джека Дорси расширить клиентскую базу, которая к настоящему времени выросла до полумиллиарда зарегистрированных аккаунтов и 140 миллионов активных пользователей.
Дорси ранее заявлял, что Твиттером тяжело пользоваться, сервис находится в застое и должен развиваться, привлекая более широкую аудиторию. Ограничение числа символов является фирменным отличием Twitter с момента выхода на рынок в 2006 году.