Միկրոբլոգերի Twitter ծառայությունն այսուհետ վեբ-ինտերֆեյսով տեսանյութեր ներբեռնելու գործառույթ կունենա: Ինչպես հայտնել են հեղինակները, տեսահոլովակների առավելագույն տևողությունը համակարգչի բրաուզերի միջոցով 30 վայրկյան է, իսկ կրճատման ներկառուցված գործիքը թույլ է տալիս ընտրել տեսագրության անհրաժեշտ հատվածը: Նման սահմանափակում է գործում նաև բջջայինների օգտատերերի համար: Twitter-ի բջջային հավելվածներում տեսանյութ տեղադրելու հնարավորություն հայտնվել էր դեռևս 2014-ի ձմռանը:
Նյու Յորքում տեղի ունեցած հատուկ միջոցառմանը Twitter-ի ներկայացուցիչները հավելել են, որ շուտով միկրոբլոգերի հարթակը կունենա GIF-անիմացիաների գեներատոր և ավելի սերտ ինտեգրված կլինի Periscope տեսահեռարձակումների ծառայության հետ:
Amplify ծրագրի շրջանակում Twitter-ի թիմը ներկայացրել է նաև կոնտենտի մոնետիզացման նոր հնարավորությունը: Այժմ հաղորդագրության մեջ ներկառուցված տեսանյութի վերարտադրությունից առաջ կարող են ցուցադրվել 6-վայրկյանանոց գովազդային հոլովակներ: Գործընկեր տարածողները կստանան գովազդից ստացված շահույթի 70%-ը, այն դեպքում, երբ YouTube-ում և Facebook-ում հեղինակներին մնում է շահույթի միայն 55%-ը: Նոր գործառույթը ցանկացել են փորձարկել Wall Street Journal-ը, Buzzfeed-ը, Aol-ը, Fox-ը, MTV-ին, Time-ը, People-ը, IGN-ը, National Geographic-ը և այլ խոշոր ընկերություններ:
Հոկտեմբերի 6-ին Twitter միկրոբլոգերի ծառայության հիմնադիրներից մեկը Ջեկ Դորսին պաշտոնապես նշանակվել է ընկերության գլխավոր տնօրեն: Այդ մասին նա հայտնել է իր կայքում տեղադրված թվիթերի շարքում: Ընկերության գործադիր տնօրեն կմնա Ադամ Բեյնը: Twitter-ի գլխավոր տնօրեն Դիկ Կոստոլոն հեռացավ պաշտոնից 2015-ի հուլիսի 1-ին, սակայն մնում է ընկերության տնօրենների խորհրդում: Մինչ հատուկ հանձնաժողովը որոնում էր ռեսուրսի նոր տնօրենի, Twitter-ը ժամանակավորապես գլխավորում էր Ջեկ Դորսին:
Դորսիի նշանակումից հետո միկրոբլոգերի ծառայությունում մեծ փոփոխություններ տեղի ունեցան: Սկզբից նոր ղեկավարությունը խոստացավ մտածել հրապարակված թվիթերի խմբագրման գործառույթ ավելացնելու վերաբերյալ Քիմ Քարդաշյանի առաջարկի վրա: Այնուհետև վերացվեց նիշերի սահմանափակումը անձնական հաղորդագրություններում, իսկ հիմա հայտնի դարձավ հարցումների գործառույթի փորձարկման մասին:

9 Октябрь 2015 - 09:09 AMT
В сервисе микроблогов Twitter появилась функция загрузки видео через веб-интерфейс. Как сообщили разработчики, максимальная продолжительность видеороликов при загрузке через браузер на компьютере составляет 30 секунд, а встроенный инструмент обрезки позволяет выбирать только нужный участок записи.
Такое же ограничение действует и для мобильных пользователей. В мобильных приложениях Twitter возможность публикации видео появилась еще зимой 2014 года.
На специальном мероприятии в Нью-Йорке представители Twitter добавили, что скоро платформа микроблогов обзаведется генератором GIF-анимаций и получит более тесную интеграцию с сервисом видеотрансляций Periscope.
В рамках программы Amplify команда Twitter представила также новую возможность для монетизации контента. Теперь перед воспроизведением встроенного в сообщение видео могут отображаться 6-секундные рекламные ролики. Издатели-партнеры будут получать 70% прибыли от рекламы, в то время как на YouTube и Facebook авторам остается лишь 55% выручки. Опробовать новую функцию вызвались Wall Street Journal, Buzzfeed, Aol, Fox, MTV, Time, People, IGN, National Geographic и другие крупные компании.
6 октября один из основателей Twitter Джек Дорси был официально назначен на пост генерального директора компании. Генеральный директор социальной сети Twitter Дик Костоло покинул свой пост 1 июля 2015 года, однако останется в совете директоров компании. Пока специальная комиссия занималась поиском нового главы интернет-ресурса, Twitter временно возглавлял Джек Дорси.
После назначения Дорси в популярном сервисе микроблогов произошли крупные изменения. Сначала новое руководство пообещало подумать над предложением Ким Кардашьян добавить возможность редактирования опубликованных твитов. Затем было снято ограничение на количество символов в личных сообщениях, а теперь стало известно об эксперименте с функцией опросов.