Սկզբից պետք է հանձն առնել սկզբունքորեն իրատեսական նախագծեր` չտրվելով անիրագործելի հավակնոտ մտքերին: ArmNomads Games թիմի հիմնադիր և գեյմ-դիզայներ Արթուր Կարոյանը PanARMENIAN.Net-ին տված հարցազրույցում պատմել է, որ ըստ էության Let's Twist-ը կազուալ փազլ-արկադա է լայն շրջանակների համար: Խաղում գլխավոր շեշտը դրվել է մթնոլորտի, գծապատկերի և երաժշտության վրա:
«Խաղը որպես այդպիսին սյուժե չունի, սակայն առկա են ոճական տարբեր լուծումներով մակարդակներ: Այս պահի դրությամբ 6 մակարդակ կա, որից առաջին 3 կոչվում են` «Փարոս», «Գնացք» և «Ջրաղաց»: Դրանք մոտավորապես նույն ոճով են կատարված: Սկզբից դա ավելի վեկտորային գրաֆիկա էր, սակայն հետագայում մենք բարելավեցինք այն: Հաջորդ 3 մակարդակը հղում են մեր թողարկող Mildmania-ին, որն իր սեփական և բավականին ճանաչված խաղերն ունի 2012-ից սկսած»,-պատմում է մեր զրուցակիցը:
Խաղի էությունը հետևյալն է. խաղացողը պետք է համադրի կաղապարներն իջնող տարրերի հետ, որոնք շատ են` ինչպես երկչափ, այնպես էլ եռաչափ և անիմացված: Խաղը կոնտենտի մեծ ծավալ է առաջարկում, որը խաղացողը պետք է անցնի: Ընդ որում, նա կարող է ինքնուրույն ընտրել խաղի ռեժիմը:
«Եթե նա հոգնել է և մտադիր է գիշերը խաղալ, ապա կարող է մեղմ ռեժիմ ընտրել, որը կոչվում է Soft` հանգիստ խաղալով և լավ երաժշտություն լսելով: Իսկ եթե օգտատերը մտադիր է սեփական ռեկորդը սահմանել, ապա կարող է ավելի ագրեսիվ ռեժիմ ընտրել: Մշակվել են նաև առցանց մրցումներ, որտեղ մասնակիցները կարող են մրցել միմյանց հետ: Դրա համար նրանք փոքր միջխաղային գումար են փոխանցում, իսկ ով զբաղեցնում է առաջին 30 տեղը, ավելի շատ փող է ստանում նոր մակարդակներ և նոր բովանդակություն բացելու համար»,-պարզաբանել է նախագծի ղեկավարը:
Երբ խաղն արդեն պատրաստ էր, թիմը մտածեց, որ իմաստ ունի դիմել խոշոր մի ընկերության` բջջային հարթակներում առաջխաղացումն ապահովելու համար: Ամենահեռանկարայինը համարվեց iOS-ը, ուստի հեղինակները դիմեցին համաշխարհային հսկա Apple-ին` մանրամասն տեղեկություններ ուղարկելով խաղի մասին:
«Դրանից հետո մեզ դիմեց Apple-ի եվրոպական բաժանմունքը` հայտարարելով, որ խաղը նրանց շատ է դուր եկել և իրենք ուրախ կլինեն օգնել մեզ: Թողարկումից մի քանի շաբաթ առաջ մեզ հետ կապվեց նաև ընկերության ամերիկյան բաժինը: Նրանք ասացին, որ խաղը շատ լավն է, և եթե մենք ցանկանում ենք, որ իրենք էլ մեզ աջակցեն, ապա լավ ամսաթիվ է 2015-ի նոյեմբերի 12-ը: Մենք որոշեցինք, որ կարելի է սպասել, քանի որ ամերիկյան Apple-ը ցանկացած մշակողի երազանքն է, առավել ևս, որ խաղը վճարովի է: Թողարկումից հետո խաղը հայտնվեց App Store-ի առաջին տեղում 78 երկրում և սեփական գլխագիրը ստացավ հսկայական բանների տեսքով որպես «Խմբագրության ընտրություն»: Ամենից շատ խաղը վաճառվել է ԱՄՆ-ում, Գերմանիայում և Մեծ Բրիտանիայում»,-ասաց Կարոյանը:
Այժմ թիմն աշխատում է թարմացումների վրա` հզորացնելով գեյմփլեյ բաղադրիչը: Արդեն ստեղծվել է երեք տասնյակ նոր տարբերակ` անկման անիմացիա, ժամանակի դանդաղում, ալիք, որը կաղապարներն իր տեղն է վերադարձնում և այլն: Հեղինակները մտադիր են ևս մի քանի տարբերակ ստեղծել և 2 նոր մակարդակ հավելել` «Տիեզերք» և «Չեզոք հող»: Որպես տարբերակ, դիտարկվում է նաև ձմեռային տարբերակը: Մի քանի օրից կթողարկվեն Android-ի(բանակցություններ են ընթանում Google-ի հետ) և Amazon-ի համար նախատեսված տարբերակները, քանի որ Unity խաղային շարժիչը թույլ է տալիս հեշտությամբ օպտիմալացնել խաղը մյուս հարթակների համար:
Թիմը տեղում չի դոփում: Մշակվում է նաև նոր խաղ, որի նախնական անվանումն է Noble, և որը արկադա-պլատֆորմեր է իրենից ներկայացնում: ArmNomads Games-ն օգնում է նաև մեկ այլ անկախ թիմի նոր նախագծի ստեղծման և խորհրդատվություն է տրամադրում հավակնոտ բրաուզերային ռազմավարության մշակման գործում: Հավաքված միջոցներով թիմը պատրաստվում է կենտրոնանալ առավել բարդ խաղերի ստեղծման վրա:

To achieve success a team should undertake realizable projects instead of following unfeasible ambitions, according to ArmNomads founder and game designer Arthur Karoyan. In an interview with PanARMENIAN.Net, he said that Let’s Twist is a casual arcade puzzle with a special emphasis on the atmosphere, graphics and design.
“The game doesn’t have any plot, however it consists of six stylistically developed levels, three of which are titled “Lighthouse”, “Train” and “Grinder”. At first, it was a vector game but we have further improved it. The other three levels are references to our editor Mildmania, which has possessed its own popular games since 2012,” Karoyan said.
Let’s Twist is match-up arcade game where users can play for an evening relaxation or test their skills with both single and online challenges. Through breathtaking atmosphere they try and catch falling, colored elements with intuitive one touch controls where they drag and re-order the base that results in a meditative but also challenging world.
“If the user is tired and wants to play at night, he/she can choose a relaxing mode, which is called Soft and is accompanied by good music. Online users can compete with each other, getting game money to unlock new levels,” Karoyan said.
When the game development was completed, the team decided to apply to a major company to promote their products on mobile platforms. As iOS seemed to be the most promising, the developers sent the detailed information about the game to Apple.
“Some time later we received a message from Apple’s EU headquarters, saying that the company is interested. Then, we were also contacted by the U.S. headquarters with an offer to release the game on November 12. After the release, the game was featured as the Editor’s Choice in 78 countries and gained most popularity in the U.S. Germany and UK,” Karoyan said.
Currently, the team works on updates, focusing on the gameplay. They have already created three dozens of versions – falling animation, time slowing, wave, etc. They are also planning to add new levels titled “Space” and “Nobody’s Land”. A “winter level” is being considered.
Talks are underway with Google and Amazon for Android version of the game, as the Unity game engine allows to easily optimize it for other platforms.
Besides, a new game tilted Noble is being created. ArmNomads Games also helps another developer to generate a new project and consults development of a browser system. With the funds collected, the team is going to focus on creation of level games.