8 Դեկտեմբեր 2015 - 08:02 AMT
Պայթյուն է տեղի ունեցել Մոսկվայի կենտրոնում գտնվող ավտոբուսի կանգառում, տուժածների թիվը հասնում է 5-ի, հայտնում է LifeNews-ը: Տուժածներից 2-ը կին է, 3-ը` տղամարդ:
Ինչպես հայտնել է աղբյուրը իրավապահ մարմիններում, պարզվել է, որ պայթյունի պատճառը եղել է տեղադրված պայթուցիկ սարքը, որը լցոնված էր մետաղյա բեկորներով: Ասվում է նաև, որ տեսախցիկները նկարահանել են այն տղամարդուն, որը ենթադրաբար տեղադրել է պայթուցիկը, հայտնում է Lenta.ru-ն:
Միջադեպը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 7-ի երեկոյան Պոկրովկա փողոցի թիվ 19-ը տան մոտ: Ոստիկանությունում կարծում են, որ պատճառը ինքնաշեն պայթուցիկ սարքն է եղել: Ըստ նախնական տվյալների, սարքի հզորությունը գնահատվում է 50 գ տրոտիլին համարժեք:
Կատարվածի փաստով հարուցվել է քրեական գործ ՌԴ ՔՕ 213 հոդվածով` «Խուլիգանություն»: Ոստիկանությունը որոնում է կասկածյալին:

Вечером 7 декабря на автобусной остановке в центре Москвы прогремел взрыв. В результате взрыва пострадало 5 человек: две женщины и трое мужчин.
Как рассказал Интерфаксу источник в правоохранительных органах, установлено, что сработавшее на остановке взрывное устройство было начинено металлическими осколками. Также сообщается, что камеры видеонаблюдения сняли мужчину, предположительно бросившего взрывчатку в людей.
Инцидент произошел на автобусной остановке в районе дома 19 по улице Покровка вечером 7 декабря. В полиции полагают, что причиной взрыва мог стать самодельный взрывпакет. По предварительным данным, мощность устройства оценивается в 50 граммов в тротиловом эквиваленте.
По факту произошедшего возбуждено уголовное дело по статье 213 Уголовного кодекса России «Хулиганство». Ведется розыск подозреваемых, передает Lenta.ru.