11 Հունվար 2016 - 07:55 AMT
Գերմանական ԶԼՄ-ները հայտնել են Լայպցիգում և Համբուրգում ներգաղթյալների կողմից կանանց նկատմամբ սեռական ոտնձգությունների նոր դեպքերի մասին, ինչպես նաև սիրիացի և աֆղան փախստականների հարձակման մասին ծագումով հրեա 49-ամյա ֆրանսաբնակ գործարարի վրա Պուտգարդենում:
Ինչպես գրում է Deutsche Welle-ն, հարձակվողները սկզբից վիրավորել են զոհին, հետո գցել նրան և գողացել թղթապանակն ու բջջային հեռախոսը: Երկուսն էլ ձերբակալվել են գնացքում, երբ վերադառնում էին Նոյմյունստերեում գտնվող փախստականների ժամանակավոր տեղակայման կենտրոն:
Մինչդեռ, տեղի են ունենում արդեն պատասխան հարձակումներ մահմեդական ներգաղթյալների դեմ: Առնվազն 2 այդպիսի հարձակում է տեղի ունեցել հունվարի 10-ին Քյոլնում: Ըստ ոստիկանության, 20-հոգանոց խումբը հարձակվել է 6 պաղեստինցու վրա: Բախման հետևանքով 2 օտարերկրացի է տեղափոխվել հիվանդանոց թեթև վնասվածքներով: Ավելի ուշ, 5 մարդ է հարձակվել Սիրիայի 39-ամյա քաղաքացու վրա, որը նույնպես թեթև վնասվածքներ է ստացել: Դեռ հայտնի չէ, արդյոք կապ կա այս երկու միջադեպի միջև:
Ըստ Express-ի տեղեկատվության, ֆուտբոլային խուլիգաններն և այլ ծայրահեղականներ պայմանավորվել են Facebook-ում «մարդկանց որս» սկսել Քյոլնի կենտրոնում: Ոստիկանությունն այս տեղեկությունը պաշտոնապես չի հաստատել:
Ամանորի գիշերը Քյոլնի կայարանամերձ հրապարակում արաբական երկրներից ներգաղթած մոտ 1000 տղամարդ էր հավաքվել: Երբ ոստիկանությունը ստիպել է նրանց ցրվել, նրանք բաժանվել են խմբերի՝ հարձակվելով կանանց վրա, սպառնացել են նրանց, թալանել, սեռական ոտնձգությունների դիմել ծայրհեղ ագրեսիվ դրսևորմամբ: Այժմ հայտնի է մեկ բռնաբարության մասին, որի մասին հաղորդում է արվել մի քանի օր անց:
Ընդհանուր առմամբ ոստիկանություն է դիմել 600 կին, որոնք հարձակման են ենթարկվել Ամանորի գիշերը: Հայտնի է բռնաբարության առնվազն 2 դեպքի մասին, գրում է France 24-ը:

Немецкие СМИ сообщили о свежих случаях сексуальных домогательств со стороны мигрантов в Лейпциге и Гамбурге, а также о нападении сирийского и афганского беженцев на 49-летнего французского бизнесмена еврейского происхождения на станции паромной переправы в Путтгардене (Шлезвиг-Гольштейн).
Как пишет Deutsche Welle, нападавшие сначала оскорбляли жертву, потом сбили его с ног и похитили кошелек и мобильный телефон. Оба были задержаны в поезде, когда направлялись в центр временного размещения беженцев в Ноймюнстере.
Тем временем, происходят и ответные атаки на мигрантов из мусульманских стран. Так, как минимум два нападения произошли 10 января, в Кельне. По информации полиции, группа из двадцати человек атаковала шестерых пакистанцев. В результате столкновения два иностранца с травмами доставлены в больницу. Позднее, пять человек напали на 39-летнего гражданина Сирии, получившего легкие ранения. Пока неизвестно, имеется ли связь между двумя этими нападениями.
По информации Express, группа футбольных хулиганов и вышибал договорилась в социальной сети Facebook устроить в центре Кельна «охоту на людей». Полиция подобную информацию официально не подтверждает.
В новогоднюю ночь на вокзальной площади в Кельне собрались около 1000 мужчин – выходцев из арабских стран. После того, как полиция вынудила их разойтись, они разбились на группы, в которых нападали на женщин, угрожали им, грабили и домогались их в крайне агрессивной форме. В настоящий момент известно об одном изнасиловании. Об инциденте сообщили спустя несколько дней. Большинство участников нападений оказались беженцами.
Всего, по последним данным, в полицию обратились 600 женщин, подвергшихся нападениям в новогоднюю ночь. Известно минимум о двух случаях изнасилования, пишет France 24.