20 Հունվար 2016 - 07:59 AMT
Հունվարի 20-ի առավոտյան մի խումբ զինյալներ են հարձակվել Պակիստանի Հայբեր-Պահտունխվա գավառի Չարսադդա քաղաքի համալսարանի վրա: Ականատեսները հայտնել են նաև 2 հզոր պայթյունի մասին:
Տեղի ոստիկանությունը հաստատել է, որ հարձակման հետևանքով 21 զոհ կա, առնվազն 50 մարդ տուժել է: Հարձակվողները 4-ն են եղել, սակայն ավելի ուշ տեղեկություններ հայտնվեցին, որ գրոհայիններն առնվազն 6-8 հոգի են եղել:
Հարձակման պահին համալսարանում մոտ 3 հազար ուսանող է եղել: Ըստ որոշ տվյալների, համալսարանում անցնում էր նաև բանաստեղծների մրցույթ, որին մոտ 600 հյուր էր հրավիրված: Ավելի վաղ համալսարանի ռեկտորը հայտնել էր, որ ուսանողներից և դասախոսներից ոչ ոք չի տուժել, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Հարձակման պատասխանատվությունը ստանձնել են «Թալիբանի» Պակիստանում գործող թևի` «Թեհրիք ի Թալիբան Պակիստան» խմբավորման գրոհայինները:

Pakistani police said gunmen have stormed a university in the country's northwest and have wounded at least five people in the attack, the Associated Press reports.
The police and army are exchanging gunfire with the attackers and several explosions have been heard from the area of the university, the report says.
Meanwhile, according to CNN, 7 people were killed and 20 injured.
Police official Tariq Khan said the assault that began shortly after the university opened on Wednesday, Jan 20 morning in the town of Charsadda, located some 35 kilometers (21 miles) outside the city of Peshawar.
No one has claimed responsibility for the attack.
The Bacha Khan University is named after the founder of a liberal, anti-Taliban political party. Pakistani Taliban have in the past targeted the party for its anti-militant policies.