8 Փետրվար 2016 - 07:34 AMT
Մարտի 1-ից Թբիլիսիի օդանավակայանը կչեղարկի ցերեկային թռիչքները թռիչքուղու վերանորոգման պատճառով` ինքնաթիռրները վայրէջք և թռիչք կկատարեն միայն գիշերային ժամերին:
Ըստ Թբիլիսիի օդանավակայանի մամուլի ծառայության տվյալների, «վերանորոգման աշխատանքները փուլ առ փուլ են իրականացվելու, որի պատճառով ցերեկային թռիչքները կչեղարկվեն մարտին, ապրիլին և մայիսին», հայտնում է «Կավկազսկի ուղելը»:
«Ամեն ամիս որոշակի սահմանափակումներ կլինեն թռիչքուղում` կապված վերանորոգման աշխատանքների հետ»,-գրում է «Սպուտնիկ Գրուզիան»:
Ինչպես հայտարարել է TAV Urban Georgia ընկերությունը, որը օդանավակայանի կառավարիչն է, «բոլոր չվերթները Վրաստանի գլխավոր օդանավակայանից կատարվելու են գիշերային ժամերին», հայտնում է «Գրուզիա օնլայնը»:
Օդանավակայանի արդիականացման շրջանակում նախատեսվում է թռիչքուղու վերակառուցում, որը նախատեսված է ավարտել 2016-ի հունիսի վերջում: 2015-ին Թբիլիսիի օդանավակայանը սպասարկել է 1 847 111 ուղևորի, ինչը 17,25% ավելի է, քան 2014-ին:
Փետրվարի 7-ի դրությամբ Թբլիսիի օդանավակայնը 24 ժամում ընդունում և ճանապարհում է 45 կանոնավոր չվերթ, այդ թվում 28 ցերեկային:

8 Февраль 2016 - 07:53 AMT
С 1 марта в аэропорту Тбилиси будут отменены дневные рейсы из-за ремонта взлетно-посадочной полосы, прием и отправку самолетов планируется осуществлять ночью.
По данным представителя пресс-службы Тбилисского аэропорта, ремонтные работы «будут проходить поэтапно, из-за чего дневные рейсы будут отменены в марте, апреле и мае».
«В связи с ремонтными работами каждый месяц будут вводиться определенные ограничения на полеты», – заявил представитель пресс-службы аэропорта, передает «Спутник-Грузия».
Как заявил представитель компании TAV Urban Georgia, управляющей аэропортом, «все рейсы из главных воздушных ворот Грузии будут выполняться в ночное время», сообщает «Грузия-Онлайн».
Тбилисский международный аэропорт был передан в управление компании TAV Urban Georgia с 1 ноября 2005 года. В рамках работ по модернизации аэропорта предусматривается реконструкция ВПП и рулежных дорожек, которую планируется завершить к концу июня 2016 года.
Международный аэропорт Тбилиси в 2015 году обслужил 1 847 111 пассажиров, что на 17,25% (на 271 784 пассажира) больше, чем в 2014 году, сообщает агентство «Бизнес-Грузия».
По состоянию на 7 февраля, международный аэропорт Тбилиси в сутки принимает и отправляет 45 регулярных рейсов (не считая чартерных), в том числе 28 дневных рейсов.