11 Փետրվար 2016 - 08:30 AMT
ՀՀ կառավարությունը փետրվարի 11-ին չեղյալ է համարել «Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր»-ը վաճառելու մասին 2015-ի իր որոշումն ու լուծարել է «ՆՏԱԱ Ինվեստմենտ գրուպ» ընկերության հետ կնքված առուվաճառքի պայմանագիրը։
Չեղարկման հիմնավորումը այն է, որ ընկերությունը սահմանված ժամկետում չի կատարել գույքի դիմաց վճարումը, հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
ՀՀ կառավարությունը օգոստոսի 13-ի նիստում որոշել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՀՀ սեփականությունը հանդիսացող «Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր» պետական ոչ առևտրային կազմակերպությունը վաճառքի ձևով օտարել «ՆՏԱԱ Ինվեստմենտ գրուպ» ՍՊԸ–ին։ Անշարժ գույքի վաճառքի գինը` $30 մլն-ին համարժեք դրամ է: Ընկերությունը պարտավորվում է իրականացնել խոշոր ներդրումային ծրագիր, որի ընդհանուր արժեքը գերազանցում է $100 մլն-ը: Ներդրումային ծրագիրը նախատեսում է իրականացնել 4 տարվա ընթացքում և վերանորոգել համալիրի շենքը,ստեղծել ընտանեկան ուղղվածության համալիր կենտրոն, որը ներառելու է հյուրանոցներ, փակ ջրաշխարհ, համերգային դահլիճներ, հանդիպումների սրահներ, ռեստորաններ, խանութներ և խաղատուն:
ՀՀ կառավարության Էլեկտրոնային ռեգիստրի տվյալներով՝ «ՆՏԱԱ Ինվեստմենտ գրուպ» ՍՊԸ-ն Կառավարության օգօստոսի 13-ի որոշումից ընդամենը 24 օր առաջ է գրանցվել` հուլիսի 20-ին, գրանցման հասցեն էլ՝ բնակարանի հասցե է: Ընկերության հիմնադիրն է Արմեն Զավենի Գևորգյանը:

11 Февраль 2016 - 09:39 AMT
Правительство РА на заседании 11 февраля аннулировало свое прошлогоднее решение о продаже «Спортивно-концертного комплекса им. Карена Демирчяна» и расторгло договор купли-продажи, заключенный с компанией «НТАА инвестмент групп».
Компания не внесла оплату в установленные сроки., сообщает радиостанция «Свобода».
13 августa 2015 года правительство РА приняло решение А о продаже СКК, находящегося на балансе министерства обороны РА и являющейся собственностью правительства, ООО «НТАА инвестмент групп». Компания в дополнение к $30 млн обязалась выполнить инвестиционную программу в размере $100 млн в течение ближайших четырех лет. В рамках программы планировалось создание гостиницы, аквапарка, концертных залов, ресторанов и т.д. Предполагалось открытие 350 новых рабочих мест. При этом в СМИ распространились также слухи о возможном открытии игорного дома в СКК.
Теперь, согласно проекту, министр обороны в течение 10 дней после вступления проекта в силу должен ликвидировать договор о купле-продаже недвижимости, заключенный 1 сентября 2015 года несостоявшимся покупателем.