25 Փետրվար 2016 - 07:07 AMT
Գերմանիայի կառավարությունն ակնկալում է, որ մինչև 2020 թվականը երկիրն ընդհանուր առմամբ 3,6 մլն փախստական կընդունի: Այդ մասին հայտնել է Süddeutsche Zeitung թերթը ԳԴՀ ֆինանսների նախարարության կանխատեսումների վրա հղումով:
Ըստ ֆիննախի, 2016-2020 թթ. ամեն տարի Գերմանիան կընդունի մոտ կես միլիոն փախստական: Այդպիսով, 2015-ին Գերմանիա ժամանած 1,1 մլն փախստականի հետ միասին նրանց ընդհանուր քանակը կկազմի մոտ 3,6 մլն:
Նախարարությունը նշել է, որ ներգաղթյալների նման քանակը «զուտ տեխնիկական բնույթի ենթադրություն է», որը հիմք է ծառայում ապագայում տնտեսական զարգացման կանխատեսման համար և համաձայնեցված է մյուս գերմանական նախարարությունների հետ: Պաշտոնական կանխատեսումներից Բեռլինը ձեռնպահ է մնում, քանի որ այժմ անհնար է կանխատեսել միգրանտների թվաքանակը, հայտնում է Deutsche welle-ն:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Գերմանիայի իշխանությունները մտադիր են խստացնել ապաստանի տրամադրման կարգը 2016-ին: Նոր միջոցները, որոնց մասին խոսել են իշխող կոալիցիայի անդամները, կներառեն միգրանտների արտաքսման ժամկետների կրճատում Գերմանիայում ապաստան չստացածների համար: Բացի այդ, այն փախստականները, որոնց վրա չի տարածվում փախստականների կարգավիճակի մասին Ժնևի կոնվենցիայի գործողությունը, բայց որոնք փախստականի կարգավիճակ են ստացել Գերմանիայում, 2 տարի չեն կարողանա իրենց ընտանիքը երկիր տեղափոխել:

Правительство Германии ожидает, что до 2020 страна примет в общей сложности 3,6 миллиона беженцев. Об этом 25 февраля сообщает газета Deutsche Welle со ссылкой на прогнозы Минфина Германии.
Согласно прогнозам, в ближайшие пять лет, с 2016 по 2020гг., в страну ежегодно будут прибывать по полмиллиона мигрантов. Таким образом, вместе с 1,1 млн беженцев, прибывших в Германию в 2015 году, общее число составит 3,6 млн.
В ведомстве изданию пояснили, что такое число мигрантов является «предположением технического характера», которое служит для оценки экономического развития в будущем, и было согласовано с другими германскими министерствами. От официальных прогнозов Берлин воздерживается, так как в настоящее время невозможно предсказать численность потока мигрантов.
Войны в Сирии, Ираке и Ливии стали причиной массового прибытия беженцев в Европу. По подсчетам МВД ФРГ, в Германии в 2015 году оказалось около 1,1 миллиона беженцев из кризисных регионов. По данным приграничного агентства ЕС Frontex, за 2015 год в Евросоюз прибыли 1,8 миллиона мигрантов. Еврокомиссия заявила, что нынешний миграционный кризис в мире — крупнейший со времен Второй мировой войны.