ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը մարտի 11-ին ընդունել է հոլանդահայ գործարարներ Արամ Հայկազին և Երվանդ Հայկազին:
Հայազգի գործարարները նշել են, որ հետաքրքրված են Հայաստանում երկարաժամկետ ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու և, մասնավորապես, կաշվեգործության ոլորտում ներդրումներ կատարելու հարցում:
Վարչապետը ողջունել է հոլանդահայ գործարարների՝ հայրենիքում ներդրումներ կատարելու պատրաստակամությունը և նշել, որ կառավարությունը պատրաստ է աջակցել փոխշահավետ ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը, որոնք կնպաստեն տնտեսական ակտիվության աճին և նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են կաշվեգործության ոլորտում ներդրումային ծրագրի իրագործմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

11 Март 2016 - 14:40 AMT
Премьер-министр Армении Овик Абрамян принял 11 марта голландских бизнесменов армянского происхождения Арама и Ерванда Айкази, передает пресс-служба правительства.
Предприниматели отметили, что заинтересованы в реализации долгосрочных инвестиционных программ в Армении и, в частности, в вопросе реализации инвестиций в сфере кожевенного дела.
Абрамян приветствовал готовность голландских бизнесменов осуществлять инвестиции на родине и отметил, что правительство готово оказать содействие в реализации взаимовыгодных инвестиционных программ, которые поспособствуют росту экономической активности и созданию новых рабочих мест, передает АРКА.
На встрече обсуждался также ряд вопросов, касающихся реализации инвестпрограмм в сфере кожевенного дела.