19 Մարտ 2016 - 06:19 AMT
Դոնի Ռոստովի օդանավակայանում վթարի է ենթարկվել Դուբայից ժամանող ուղևորատար ինքնաթիռը: Պատճառները պարզվում են, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Fly Dubay ավիաընկերության օդանավը վթարի է ենթարկվել եղանակային անբարենպաստ, վատ տեսանելիության պայմաններում: ՌԴ տրանսպորտի նախարարության ներկայացուցիչը հայտնել է, որ ինքնաթիռը մեկ անգամ չի կարողացել վայրէջք կատարել և վթարվել է երկրորդ անգամ վայրէջքի գնալուց: Օդանավը պայթել է` դիպչելով գետնին:
Ինքնաթիռում եղել է 62 մարդ` 55 ուղևոր, այդ թվում 4 երեխա, և անձնակազմի 7 անդամ: ՌԴ ԱԻն-ը հրապարակել է զոհվածների անունները, հիմնականում նրանք ՌԴ քաղաքացիներ են, կա նաև 5 օտարերկրացի: Անձնակազմի անդամները տարբեր երկրների քաղաքացիներ են, մեկը` ռուսաստանցի:

19 марта утром пассажирский Boeing 737-800 авиакомпании Flydubai, летевший из Дубая в Ростов-на-Дону, потерпел крушение при посадке в условиях плохой видимости. Лайнер взорвался после соприкосновения с землей, сообщили в Южном следственном управлении на транспорте СК России, передает РИА Новости.
По данным СМИ, пилот Boeing в Ростове-на-Дону перед крушением самолета сообщил наземным службам, что готовится повторно зайти на посадку.
На борту находились 62 человека: 55 пассажиров, из которых 33 женщины, 18 мужчин и четверо детей, а также 7 членов экипажа. Все они погибли. Большинство из них граждане РФ, пятеро пассажиров и 6 членов экипажа иностранцы. Граждан Армении среди погибших нет.
Первый из двух «черных ящиков» разбившегося самолета обнаружен на месте крушения в аэропорту Ростова-на-Дону.