3 Ապրիլ 2016 - 09:34 AMT
Հյուսիսային ուղղությամբ իրականացրած պատժիչ գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական կողմի երեք տանկ է ոչնչացրել, ինչպես նաև մարտական մեքենա, զրահատեխնիկա։
Պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանն «Ազատություն» ռադիոկայանին հայտնել է, որ ադրբեջանական կողմը մեկ հայկական տանկ է ոչնչացրել։ Ոչնչացվել է նաև 3 ադրբեջանական տանկ:
Հայկական կողմի զոհերի մասին տեղեկությունը ճշտվում է։
Ադրբեջանական խփված տանկերի թիվն, արցախյան տվյալներով, 14-ն է։
Ապրիլի լույս 2-ի գիշերվանից շարունակվող մարտերում ՊԲ ստորաբաժանումները ոչնչացրել են հայկական դիրքերի ուղղությամբ գրոհող թշնամական 2 ուղղաթիռ, ինչպես նաև 2 անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ) և 4 տանկ: Ադրբեջանն ընդունել է 12 զինծառայողի զոհվելու, ինչպես նաև 1 տանկի ու 1 ուղղաթիռի ոչնչացման փաստը` այն դեպքում, երբ միայն հայկական կողմի հրապարակած ֆոտո- և վիդեոնկարներում առկա է 15 դիակ, 1 ուղղաթիռ և 1 ԱԹՍ:

3 Апрель 2016 - 10:00 AMT
Пресс-секретарь Армии обороны НКР Сенор Асратян заявил радиостанции «Свобода», что азербайджанская сторона уничтожила один армянский танк. По его словам, число уничтоженных азербайджанских танков доходит до 14. Данные о потерях армянской стороны уточняются.
В ходе продолжающихся с ночи 2 апреля боев отряды Армии обороны НКР уничтожили 2 азербайджанских вертолета, атакующих позиции армянской стороны, а также 2 бесспилотника, 4 танка и 1 БПМ противника. Азербайджан признал потерю 12 военных, 1 танка и 1 беспилотника. Между тем, только на фото и видеоматериалах, распространенных армянской стороной, видно 15 трупов азербайджанских военных, а также 1 сбитый вертолет и 1 беспилотник. С армянской стороны погибли 18 военных, еще 37 – ранены.
Читайте также:Армия обороны НКР вернула стратегический пункт в направлении Талиша: Ранены двое армянских военнослужащих